Pomylił strażnika z drzewem. Dzięcioł z Polski robi furorę w internecie!

Ludzie z całego świata oszaleli na punkcie Wacława - dzięcioła z Łodzi, który na zabawnym nagraniu wideo pomylił strażnika miejskiego z drzewem i zaczął go dziobać. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!

Filmik z Wacławem obejrzały na całym świecie miliony osób. Na samej facebookowej stronie The Weather Channel osiągnął on prawie 6 milionów wyświetleń. Nie ma się jednak czemu dziwić - widok dziobiącego strażnika miejskiego dzięcioła jest naprawdę przezabawny. Zobaczcie zresztą sami:

Reklama

Funkcjonariusz na filmie to Łukasz Berliński, szef łódzkiego Animal Patrolu - jednostki działającej w ramach tamtejszej straży miejskiej, która zajmuje się ratowaniem potrzebujących zwierząt i pomaganiem im.

Wacław jako pisklę trafił do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Odkarmiony i postawiony na nogi został następnie wypuszczony na wolność, ale tak przyzwyczaił się do ludzi, że co jakiś czas ich odwiedzał, siadając np. na ramieniu strażników, tak jak na powyższym nagraniu.

Nie chcesz, aby zaskoczył cię dzisiaj deszcz? Pobierz darmową aplikację Weź parasol

Wideo to jedna z ostatnich pamiątek po niezwykłym dzięciole. Dlaczego? Z tego co udało się ustalić dziennikarzom TVN24, Wacław znalazł sobie drugą połówkę i prawdopodobnie odleciał na zawsze. Kto jednak wie - może jeszcze zatęskni za swoimi znajomymi i kiedyś znów postanowi ich odwiedzić.

Zobacz również:

Ten pingwin co roku odwiedza swojego przyjaciela z Brazylii!

Psi kawalarz wkręca swojego kolegę. Jego reakcja? Bezcenna!

Niezwykła przyjaźń człowieka i gęsi

Więcej materiałów o zwierzętach znajdziecie też na stronie fisie.pl:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta | śmieszne | wideo

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje