Polki trollują facebookowe konto premier Szydło

W Polsce od kilku dni wiele kobiet stanowczo protestuje przeciwko pomysłowi całkowitego zakazu aborcji w naszym kraju. Po niedzielnej demonstracji pod sejmem, panie przeniosły się na facebookowe konto premier Beaty Szydło. Akcja #trudnyokres opanowała internet.

„Dziękuję, że rząd tak bardzo interesuje się mną i moim potencjałem rozrodczym, fantastycznie jest wiedzieć, że za moment będę mogła zrzucić odpowiedzialność za mój rozród na kogoś innego. Będę informować na bieżąco” – to jeden z ponad tysiąca wpisów, jakie ukazały się na Facebooku pani premier. Kobiety na profilu Beaty Szydło komentują ten post:

Reklama


Liczba komentarzy przekroczyła już tysiąc wpisów. Niektóre z nich mają osobno nawet ponad pięć tysięcy lajków:

Udział w dyskusji wzięli również mężczyźni:

Na Facebooku utworzono poza tym wydarzenie "Trudny okres dla rządu", którego organizatorki zachęcają panie do dzielenia się swoimi "okresowymi" komentarzami w mediach społecznościowych. Uwaga skupiła się jednak głównie na profilu premier Beaty Szydło.


Podobna akcja miała już miejsce w Stanach Zjednoczonych. Na taki pomysł wpadły Amerykanki w stanie Indiana. W Polsce organizatorki wydarzenia zachęcają także, aby pisać maile do Kancelarii Premiera oraz biura PiS i Episkopatu Polski, który w minioną niedzielę wystosował do parafian specjalny list odnoszący się do sprawy aborcji.

Co sądzicie o tej sprawie oraz o akcji na Facebooku? Na wasze opinie czekamy w komentarzach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Beata Szydło | aborcja

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje