Policja zatrzymała mężczyznę, który transmitował KSW na Facebooku

Funkcjonariusze policji z Opola i Kluczborka zatrzymali mężczyznę, który 3 grudnia tego roku nielegalnie transmitował w sieci galę KSW 37. To właśnie w jej trakcie doszło do pojedynku Mariusza Pudzianowskiego z Popkiem.

"Policjanci z Opola i Kluczborka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozpowszechnianie prawnie chronionej transmisji telewizyjnej. Nielegalnie udostępnioną galę sztuk walki, w jednym czasie na portalu społecznościowym, obejrzało ponad 33 000 osób" - napisali w specjalnym oświadczeniu przedstawiciele policji.

Reklama

"Podczas zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli telefon 30-latka, który służył do popełnienia przestępstwa. Zatrzymany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Teraz za rozpowszechnianie cudzego utworu grozi mu kara do 2 lat więzienia" - czytamy w dalszej części komunikatu.

Z ustaleń funkcjonariuszy walczących na co dzień z cyberprzestępczością wynika, że straty z tytułu utraconych korzyści, jakie spowodował swoją nielegalną transmisją 30-latek, mogły wynieść nawet 1,3 miliona złotych. Sprawa dotyczy gali KSW 37, która 3 grudnia tego roku odbyła się krakowskiej Tauron Arenie. Transmisję z wydarzenia można było obejrzeć legalnie wyłącznie po wykupieniu specjalnego abonamentu.

Zatrzymany 30-latek nie był jedyną osobą, która transmitował wydarzenie za pomocą mediów społecznościowych. W najbliższym czasie niewykluczone są więc kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Zobacz również:

Dał sobie ukraść telefon, żeby sprawdzić co się z nim stało

Ocenianie po pozorach to błąd. Oni tego dowiedli, ratując rodzinę z pożaru

Ksiądz Kneblewski znów szokuje. Tym razem dostało się WOŚP i parom bez ślubu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polska | policja

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje