PodRide, czyli rower i samochód w jednym!

Marzyliście kiedyś o rowerze, który będzie wyglądał trochę jak samochód i na którym będziecie mogli swobodnie jeździć także w kiepską pogodę? Jeżeli tak, mamy dla was miłą wiadomość! Ktoś postanowił zrobić wam niespodziankę!

PodRide wygląda jak mały samochód, choć tak naprawdę jest rowerem i podróżując nim zdecydowanie nie traci się przyjemności wynikającej z przemieszczania się na dwóch kółkach. Nawet pomimo faktu, że faktycznie ma on ich cztery.

Reklama

Rower i auto w jednym to pomysł szwedzkiego inżyniera Mikaela Kjellmana. Jego maszyna wygląda jak mały miejski samochód, waży około 70 kilogramów i rozpędza się do 24 kilometrów na godzinę. W pogodne i słoneczne dni z PodRide’a można śmiało zrobić kabriolet. Kiedy jednak pogoda się popsuje, znów ochroni on kierowcę np. przed deszczem.

Prototyp pojazdu autorstwa Mikaela Kjellmana zaklasyfikowano w Szwecji jako e-rower, co oznacza, że do poruszania się nim nie potrzebna żadnych specjalnych uprawnień. Jesteście ciekawi jak PodRide prezentuje się na drodze? Zobaczcie to wideo:

Co o tym sądzicie? Pojeździlibyście czymś takim? Więcej informacji na temat PodRide’a znajdziecie tutaj.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wynalazki | nowe technologie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje