Pod tymi względami Wielkanoc jest lepsza od Bożego Narodzenia

Zarówno Wielkanoc, jak i Boże Narodzenie to wyjątkowy czas i wspaniałe tradycje oraz zwyczaje. W kilku kwestiach święta Wielkiej Nocy górują jednak nad Bożym Narodzeniem. W jakich konkretnie? Sprawdźcie!

Brak świątecznego świrowania z prezentami

Reklama

Świąteczna gorączka rozpoczyna się już nawet do trzech miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Z Wielkanocą jest większy spokój, bo prezentów się po prostu nie daje. Nie trzeba głowić się nad podarkami dla rodziny, chodzić godzinami po sklepach itp. Jedyne, czego potrzebujemy, to zrobić porządną spożywczą wyprawkę.

Można jeść mięso!

Dla mięsożerców Wielkanoc w przeciwieństwie do Bożego Narodzenia jest świętem, w którym wreszcie można porządnie zjeść. W Wigilię cały stół jest zastawiony, ale o porządnym schabowym możemy zapomnieć. Wielkanocne śniadanie, jak i obiad są dużo przyjemniejsze.

Wydajemy mniej pieniędzy

Tak przynajmniej twierdzą niektórzy ekonomiści. Święta Bożego Narodzenia kosztują przeciętną rodzinę znacznie więcej od Wielkanocy. W przypadku tych drugich oszczędzamy więcej, bo nie musimy kupować ogromnej ilości prezentów. Oczywiście na Wielkanoc nasz portfel też chudnie, ale nie w takim stopniu, jak przed 24 grudnia. Szacuje się, że w tym roku około 20 proc. gospodarstwo domowych przygotuje święta wielkanocne za mniej niż 200 zł.

Jest śmigus dyngus!

Każde święto ma swoje zwyczaje, ale to właśnie na Wielkanoc można w końcu beztrosko oblać kogoś wodą. Lany poniedziałek w gronie przyjaciół, polowanie na siebie nawzajem przez cały dzień – to jest to! 

Można trochę nabroić

Może nikt nie powie tego głośno, ale noc psot w trakcie tych świąt, to jedno z ulubionych zwyczajów, zwłaszcza dla panów. Spotykają się po nocy, wymyślają różne głupoty. I czy jest coś cenniejszego niż widok wkurzonego sąsiada z rana? 

Jeśli mimo wszystko nadal nie możesz się zdecydować, które święta wolisz bardziej, to pamiętaj, że zawsze można je jakoś połączyć:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wielkanoc | Boże Narodzenia | święta w polsce

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje