Płacenie za pomocą selfie? Nowy pomysł MasterCard

Zdarza wam się płacić za zakupy i zapomnieć PIN-u do karty? Pogubiliście się już w tych wszystkich cyferkach? MasterCard postanowił coś z tym zrobić. Firma opracowała metodę płatności, którą będzie można potwierdzać za pomocą swojego selfie.

Nowatorskie rozwiązanie firmy MasterCard było testowane na początku tego roku w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie oraz w Holandii. Sukces sprawił, że obecnie specjalna aplikacja płatnicza umożliwiająca biometryczną identyfikację użytkownika wdrażana jest m.in. w takich krajach jak Niemcy, Wielka Brytania i Czechy.

Reklama

Zdaniem przedstawicieli firmy nowy sposób płatności za zakupy będzie nie tylko dużym ułatwieniem, ale wpłynie także na wzrost bezpieczeństwa dokonywanych transakcji.

Do korzystania z aplikacji wystarczy jedynie jej ściągnięcie oraz zeskanowanie swojej twarzy przy pomocy wbudowanego w urządzenie aparatu. Fotografia zostanie następnie przeskanowana pod kątem charakterystycznych punktów twarzy, a powstała w ten sposób cyfrowa mapa będzie następnie służyła do potwierdzenia dokonanych zakupów.

W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa użytkownik w trakcie robienia zakupów może być np. poproszony o mrugnięcie okiem. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli firmy MasterCard od przyszłego roku aplikacja będzie już dostępna na całym świecie.

Co o tym sądzicie? Podoba wam się to rozwiązanie? Będziecie robić zakupy przy pomocy selfie? Czekamy na wasze komentarze!

Zobacz również:

Przełom w walce z wirusem HIV? To odkrycie daje nadzieję

Kupili stary autobus i postanowili w nim zamieszkać

Alkohol, który nie powoduje kaca? To nie żart

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nowe technologie | selfie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje