Pijani Polacy rzucali bekonem w meczecie. Zatrzymała ich policja

Do skandalicznego zdarzenia z udziałem Polaków doszło niedawno w jednym z meczetów w londyńskiej dzielnicy Camden. Dwaj mężczyźni wkroczyli do niego pijani i zaczęli rzucać w zgromadzonych bekonem.

Sytuacja miała miejsce w meczecie Al-Rahman. Dwaj Polacy w pewnym momencie wkroczyli do świątyni pijani i przerwali wieczorne nabożeństwo zgromadzonych w niej ludzi, obrzucając ich kupionym w pobliskim supermarkecie bekonem.

Reklama

Jak się można domyślać zajście wywołało pośród muzułmanów ogromne poruszenie i wezwali oni policję, która następnie zabrała jego sprawców na komisariat. Gdy dwaj Polacy wytrzeźwieli postawiono im zarzuty udziału w akcie przemocy na tle religijnym. Obaj przyznali się do winy i do czasu orzeczenia sądu pozostaną w areszcie.

"Cywilizowane społeczeństwa zachodnie mają prawo do wolności wyrażania opinii oraz wolności słowa. Są jednak granice, których przekraczać nie wolno i każdy musi ich przestrzegać. Nie dość, że weszli pijani do meczetu, to jeszcze rzucili na podłogę mięso wieprzowe w  świętym dla nas miejscu" - skomentował całą sytuację z udziałem Polaków prokurator Zahid Hussein.

Jak oceniacie czyn, którego dopuścili się nasi rodacy na Wyspach? Czekamy na wasze komentarze.

Zobacz również:

Koledzy oblali go benzyną i podpalili. Zrobili to dla zabawy

Przełom w walce z wirusem HIV? To odkrycie daje nadzieję

Duch w sypialni? To wideo podzieliło internautów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje