Pies bohater uratował dziecko przed grzechotnikiem

Psy to często lepsi przyjaciele niż ludzie. Są ze swoimi właścicielami na dobre i na złe oraz nigdy ich nie zawodzą. Zwierzak z tego materiału, który zaryzykował własnym życiem, aby ochronić swoją małą przyjaciółkę jest tego najlepszym przykładem.

Kilka miesięcy temu rodzina DeLuca z Tampy na Florydzie zaadoptowała z lokalnego schroniska psa o imieniu Haus. Zwierzak od razu pokochał swoich właścicieli, szczególną sympatią obdarzając córkę państwa DeLuca.

Reklama

Pewnego dnia mała Molly bawiła się z Hausem przed swoim domem. Nagle koło dziewczynki pojawił się wąż, który z pewnością by ją zaatakował gdyby nie przeszkodził mu dzielny pies.

Haus osłonił 7-letnią Molly własnym ciałem, dzięki czemu nie stała się jej krzywda. Jak się później okazało agresywnym wężem, który znalazł się koło domu państwa DeLuca był grzechotnik, którego jad jest silnie trujący.

Wąż dotkliwie poranił psa, a ogromna ilość jadu uszkodziła jego nerki. Standardowa dawka antidotum okazała się niewystarczająca i z Hausem było naprawdę źle. Jego leczenie okazało się niezwykle kosztowne i rodziny DeLuca po prostu nie było na nie stać.

Wtedy jednak do akcji wkroczyli internauci, którzy nagłośnili bohaterski czyn psa i uruchomili specjalną zbiórkę funduszy na jego leczenie. na której udało się zebrać ponad 52 tysiące dolarów.

Nie chcesz, aby zaskoczył cię dzisiaj deszcz? Pobierz darmową aplikację Weź parasol

Jako, że suma ta zdecydowanie przewyższyła kwotę potrzebną na leczenie Hausa jego rodzina postanowiła przekazać resztę środków organizacjom charytatywnym zajmującym się leczeniem zwierząt takich jak ich dzielny psiak.

Po tym jak Haus wyszedł ze szpitala czekał na niego tłum fanów oraz przedstawiciele różnych mediów. Zwierzak otrzymał również nagrodę dla odważnego psa od organizacji PETA.

Zobacz również:

Kot czy pies? Na pierwszy rzut oka ciężko to stwierdzić

Pies pomógł odnaleźć zagubionego 3-latka

Zagubiony pies poprosił policjantów o pomoc

Więcej materiałów o zwierzętach znajdziecie też na stronie fisie.pl:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta | historie z życia | PSY (Park Jae-Sang)

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje