Pierwsze zdjęcia Disneylandu. Zobacz, jak wyglądał!

Obecnie na świecie jest pięć parków Disneya (szósty buduje się w Szanghaju), które zachwycają odwiedzające je osoby. Tylko ten pierwszy, stworzony w Kalifornii powstawał jednak pod nadzorem samego Walta Disneya. Zobacz, jak wyglądał tuż po otwarciu!

Park powstał niedaleko Anaheim w Kalifornii w 1955 roku. Oficjalne otwarcie było transmitowane przez telewizję ABC. Disney do stworzenia parku kupił aż 65 hektarów ziemi.

Reklama

Na otwarciu Disneylandu było aż 28 tysięcy osób. Tylko połowa z nich była jednak zaproszona. Reszta fałszowała bilety albo dostawała się do parku przechodząc przez płot. Pierwszymi gośćmi parku była dwójka dzieci – Christine Vess Watkins (5 lat) oraz Michael Schwartner (7 lat).

Tuż po otwarciu Disneylandu dla szerszej publiki, ludzie żeby dostać bilety ustawiali się w kolejce już od drugiej w nocy!

Jedną z najważniejszych atrakcji Disneylandu jest zamek. Inspiracją do jego budowy był zamek Neuschwanstein, który znajduje się w południowej Bawarii w Niemczech. 

Disneyland od początku odwiedzały największe sławy ówczesnego świata. 

Obecnie park jest jednym z najczęściej odwiedzanych na świecie. Szacuje się, że od jego otwarcia zobaczyło go już około 650 milionów turystów. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Disneyland | Kalifornia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje