Piękna akcja w słupskim schronisku. Dzieci czytały psom!

W schronisku Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Słupsku działy się ostatnio naprawdę niesamowite rzeczy! Zorganizowano tam akcję, podczas której dzieci czytały psom. Przyniosła ona świetne efekty, ponieważ zwierzaki od razu się uspokoiły.

"Zwierzę dzięki czytaniu uczy się kontaktu z innymi ludźmi, staje się łagodniejsze. Przez to ma większe szanse na znalezienie nowego domu – mówił w rozmowie z portalem metrocafe.pl organizator wydarzenia, Tom Justyniarski.

Reklama

Pomysł z akcją zrodził się przez przypadek. Jedno z dzieci powiedziało mężczyźnie, że jego pies był bardzo hałaśliwy, ale kiedy zaczęło mu głośno czytać, szybko się uspokajał. Justyniarski postanowił rozszerzyć ten pomysł na większą skalę. W Słupsku się udało, ponieważ psiaki szybko zareagowały na czytające dzieci i od razu się uspokoiły.

Każde z dzieci wybrało sobie jednego psa ze schroniska, któremu będzie czytać minimum raz w miesiącu. Akcja przynosi korzyści nie tylko zwierzakom, ale także dzieciakom, które szlifują umiejętności w czytaniu i uczą się jak pomagać innym.

Podobna wydarzenie miało już miejsce w Stanach Zjednoczonych. Pisaliśmy o nim tutaj. To miło, że doczekało się ono także polskiego odpowiednika. Twórcy akcji zapowiadają, że z czasem rozszerzy się ona także o inne miasta m.in. w rejonach Śląska oraz Mazowsza. Trzymamy kciuki za jej powodzenie!

Więcej materiałów o zwierzętach znajdziecie oprócz tego na stronie fisie.pl:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PSY (Park Jae-Sang) | ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje