Oto Nutmeg - nieoficjalnie najstarszy kot na świecie!

Bohater tego materiału jest prawdopodobnie najstarszym kotem na świecie. W czerwcu tego roku obchodził swoje 31. urodziny, co w przeliczeniu na ludzkie lata daje mu 141 lat!

Nutmeg przybłąkał się do ogrodu państwa Finlay'ów w roku 1990. Gdy małżeństwo zabrakło go wówczas do weterynarza ten stwierdził, że kot ma 5 lat. Oznaczałoby to, że urodził się w roku 1985 i niedawno, bo w czerwcu tego roku, obchodził swoje 31. urodziny, co czyniłoby go najstarszym kotem na świecie.

Reklama

Do uznania rekordu przez przedstawicieli Księgi Rekordów Guinnessa potrzeba jednak oficjalnego dokumentu stwierdzającego faktyczny wiek zwierzęcia, nad czym państwo Finlay cały czas pracują, gdyż nie jest to takie łatwe do zrobienia. W związku z tym póki co miano najstarszego kota świata należy nadal do niejakiego Corduroya, o którym pisaliśmy tutaj.

Jakim kotem jest Nutmeg? Wszyscy twierdzą, że to wspaniały zwierzak, który jednak potrafi pokazać pazury i to nie on jest kotem swoich właścicieli, ale oni są jego ludźmi. W tym ponoć tkwi sekret jego długowieczności, ale prawda ta dotyczy chyba wielu posiadaczy kotów.

Nutmeg, życzymy ci wszystkiego najlepszego oraz kolejnych wspaniałych kocich lat!

Zobacz również:

Największy kot na świecie? Bardzo możliwe!

Leniwy kot z memów doczekał się swojego pomnika

Te kociaki są dosłownie nierozłączne!

Więcej materiałów na temat zwierząt znajdziecie oprócz tego na stronie Fisie.pl:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta | koty

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje