Obalamy mit e-papierosów! Są trujące, zwłaszcza dla dzieci!

E-papierosy są przedstawiane jako zdrowszy zamiennik zwykłych papierosów. Szkoda tylko, że niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że nadal są bardzo szkodliwe! Dotyczy to zwłaszcza dzieci.

Między 2012 a 2015 rokiem liczba dzieci poniżej sześciu lat, które zatruły się przez kontakt z e-papierosami wzrosła aż o 1500 procent! Średni wiek zatrutych dzieci to dwa lata.

Reklama

Co się dzieje, kiedy dziecko jest wystawione na kontakt z e-papierosami? Nic dobrego. Najczęstsze skutki uboczne to wymioty, ale są też gorsze przypadki. Jedno dziecko zmarło, ponieważ zetknęło się z nikotynowym płynem zawartym w e-papierosie. 

Badacze twierdzą, że dzieci zatrute przez e-papierosy często mają cięższe powikłania niż te, które zatruły się zwykłym dymem papierosowym. Eksperci pojawiające się coraz częściej takie przypadki nazywają już epidemią. 

„Myślę, że to kolejny przykład wysoko toksycznego produktu, który został wprowadzony na rynek bez odpowiedniego wglądu na bezpieczeństwo dzieci” - powiedział w rozmowie z gazetą Forbes dyrektor Center for Injury Research & Policy at Nationwide Children’s Hospital w Ohio.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: e-papierosy | dzieci

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje