Nutella szkodliwa dla zdrowia? Część sprzedawców ściąga ją z półek

Firma Ferrero, producent Nutelli, może mieć nie lada problem ze swoim sztandarowym produktem. Wszystko dlatego, że zaszło podejrzenie, iż może on być rakotwórczy. Z tego właśnie względu we Włoszech część sprzedawców zdecydowała o zdjęciu słynnego smakołyku z półek.

Zamieszanie wokół Nutelli zaczęło się po tym, jak Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności podał informację o składnikach mogących powodować raka oraz o tym, że wykorzystywany w produkcji Nutelli olej palmowy może zawierać czynniki rakotwórcze, powstające przy podgrzewaniu go do temperatury 200 stopni Celsjusza.

Reklama

Zgodnie ze stanowiskiem przedstawicieli urzędu nawet umiarkowane spożycie popularnego kremu stwarza ryzyko wystąpienia raka - donosił jakiś czas temu brytyjski "Independent".

W związku z tymi informacjami i pomimo faktu, że olej palmowy generalnie wykorzystuje się w produkcji słodyczy, kilka włoskich sklepów, jak również największa sieć marketów w tym kraju, zbojkotowała Nutellę, ściągając ja z półek i wycofując ze sprzedaży na wszelki wypadek.

Przedstawiciele firmy Ferrero, w odpowiedzi na stawiane im zarzuty odpowiedzieli, że nie zamierzają rezygnować z wykorzystywania oleju palmowego w produkcji kremu.

"Nutella bez tego składnika stałaby się jedynie substytutem dla prawdziwego produktu. Byłby to krok w tył" - powiedział w rozmowie z agencją Reutera Vincenzo Tapella, kierownik działu zakupów Ferrero.

Firma ma zamiar przeprowadzić oprócz tego specjalną kampanię reklamową, której celem jest zdementowanie pogłosek, jakoby olej wykorzystywany w produkcji Nutelli faktycznie zawierał czynniki rakotwórcze.

Co o tym wszystkim sądzicie? Będziecie nadal zajadać się Nutellą czy raczej z nie zrezygnujecie, przerzucając się np. na kremy domowej roboty? Czekamy na wasze komentarze.

Zobacz również:

Wykrywanie raka za pomocą oddechu? Czeka nas rewolucyjne odkrycie?

Przełom w walce z wirusem HIV? To odkrycie daje nadzieję

To nie żart. 20-latek z Anglii urodzi dziecko

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jedzenie | zdrowie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje