Niezwykły występ słynnego włoskiego muzyka!

Znany m.in ze stworzenia ścieżki dźwiękowej do komedii "Nietykalni", światowej sławy włoski kompozytor Ludovico Einaudi dał niezwykły występ u podnóża roztapiającego się lodowca na Oceanie Arktycznym. Wszystko w celu zwrócenia uwagi na problemy tego rejonu świata.

Ludovico Einaudi postanowił zaangażować się w kampanię Greenpeace, której celem jest zwrócenie uwagi na kłopoty Arktyki wynikające z nadmiernej eksploatacji znajdującej się na jej terytorium ropy naftowej. Zdaniem przedstawicieli organizacji obszar ten powinien zostać objęty międzynarodową ochroną i stać się rezerwatem przyrody.

Reklama

Włoski kompozytor specjalnie na potrzeby akcji Greenpeace nagrał "Elegię dla Arktyki", którą zaprezentował u podnóża rozpadającego się lodowca Wahlenbergbreena, znajdującego się na norweskim archipelagu arktycznym Svalbard:

Naszym zdaniem występ Einaudiego na specjalnej platformie stylizowanej na krę lodowca robi naprawdę duże wrażenie. Oby odniósł on zamierzony efekt i pomógł zwrócić uwagę świata na problemy Arktyki nim będzie na to za późno.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: muzyka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje