Nie żyje Scout - pies, który miał dużo na głowie

Sieć obiegła wczoraj bardzo smutna wiadomość - po ciężkiej chorobie zmarł Scout, który jakiś czas temu stał się internetową sensacją, okrzykniętą mianem psa, który ma dużo na głowie.

O Scoutcie zrobiło się głośno, gdy jego właścicielka, Jen Gillen, zaczęła umieszczać w sieci zdjęcia swojego psiaka z różnymi przedmiotami na głowie. Scout zaskoczył wtedy wszystkich faktem, że cokolwiek by się na niej nie znalazło, świetnie się na niej utrzymywało.

Reklama

Gdy o psiaku zrobiło się głośno, Jen z jego pomocą zaczęła walczyć z restrykcyjnym prawem dotyczącym adopcji psów rasy pit bull terrier, powszechnie uważanymi za rasę niezwykle agresywną. Scout był najlepszym przykładem tego, że psa nie powinno się oceniać po jego rasie, na co często zwracała uwagę Jen.

Trochę ponad rok temu Scout zaczął mieć problemy ze zdrowiem. Okazało się, że pies ma nowotwór. Gdy go usunięto, zaczęły się też problemy z cukrzycą. Scout dzielnie się z tym wszystkim zmagał, ale gdy nie był już w stanie jeść i pić Jen postanowiła go uśpić. Jej ukochany psiak miał 12 lat.

Więcej materiałów o zwierzętach znajdziecie na stronie fisie.pl:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PSY (Park Jae-Sang)

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje