Nie obcinał się przez 2 lata, żeby pomóc chorym dzieciom!

Ten chłopiec ma zaledwie 10 lat, ale wytrwałości i wrażliwości na problemy innych mógłby się od niego nauczyć niejeden dorosły. Jego gest zdecydowanie zasługuje na słowa uznania!

Przed dwoma laty Thomas Moore zauważył, jak jego mama oglądała wideo z dziewczynką chorą na raka, która w wyniku leczenia straciła włosy. Materiał na tyle mocno poruszył wtedy 8-latka, że postanowił zrobić coś, dzięki czemu pomoże rówieśnikom, którzy znaleźli się w tak dramatycznej sytuacji. Thomas zdecydował, że zacznie zapuszczać włosy, które następnie przeznaczone zostaną na peruki dla dzieci po chemioterapii.

Reklama

10-latek wytrwał w swoim postanowieniu dwa lata, mimo że nie było to łatwe, bo długie włosy czasem dawały mu się we znaki. Thomas obawiał się też, jak będzie wyglądał po strzyżeniu, ale efekt wyraźnie mu się spodobał.

O całej sytuacji i wzruszającym geście chłopca poinformowała na swoim Twitterze jego ciotka, Amber Lynne, której tweet doczekał się ponad 121 tysięcy polubień oraz prawie 62 tysięcy dalszych udostępnień.

Brawo Thomas! Zrobiłeś coś naprawdę niesamowitego! Nie wiemy, jak wy, ale my jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wyczynu tego 10-latka. Jego zachowanie to kolejny przykład na to, że czasem dorośli mogą się uczyć od dzieci, jak powinno się postępować.

Chcielibyście pójść w ślady 10-latka z USA i także przekazać swoje włosy na peruki? Jeżeli tak, tego typu działalnością zajmuje się w naszym kraju m.in. Fundacja Rak'n'Roll, o której więcej dowiecie się klikając tutaj.

Zobacz również:

Wydrukował model serca 3D, żeby pomóc swojemu dziecku!

Spotkali się po rocznej rozłące. Radości nie było końca!

Ich nauczyciel walczy z rakiem. Zrobili mu niezwykłą niespodziankę!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dzieci

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje