Nie ma z nimi żartów. Najgroźniejsze zwierzęta świata

Z tymi zwierzętami nie ma żartów, chociaż często ich wygląd wcale nie sugeruje, że mogą być niebezpieczne. Pierwsze miejsca na tej liście może cię zaskoczyć.

10. Waran z Komodo

Waran z Komodo to największa żyjąca jaszczurka na Ziemi. Je wszystko - od ptaków po ludzi. Co ciekawe, wystarczy jej jeden posiłek na miesiąc. Poluje z zasadzki, zazwyczaj od tyłu. W Polsce przedstawicieli tego gatunku można oglądać w zoo w Poznaniu i we Wrocławiu.

9. Mucha tse - tse

Reklama

Muchy tse-tse są odpowiedzialne za chorobę, którą nazywa się śpiączką afrykańską. Występuje ona głównie w Afryce. Przenosi ją właśnie mucha tse-tse. Choroba powoduje wycieńczenie organizmu i sen, który ostatecznie doprowadza do śmierci. Każdego roku na w wyniku śpiączki afrykańskiej umiera ćwierć miliona osób.

8. Lampart

To zwierzęta o wielkiej sile i zwinności. Swoje ofiary, jak np. upolowane antylopy są w stanie wciągnąć wysoko w koronę drzew. Głównie polują na inne zwierzęta, ale zdarzają się także przypadki lampartów ludojadów.  

7. Echis

To jadowity wąż, który jest odpowiedzialny za większość śmiertelnych przypadków wśród wszystkich węży występujących w Afryce. Ich jad powoli zabija człowieka, sprawiając mu ogromny ból i krwawienie w miejscu ukąszenia. Ludzie potrafią się wykrwawiać na śmierć tygodniami, jeśli nie mają dostępu do odpowiedniej opieki medycznej.

6. Wałęsak brazylijski

Jak twierdzi księga rekordów Guinnessa, wałęsak to najbardziej jadowity pająk na świecie. Często ukrywa się w domach i samochodach gęsto zaludnionych obszarów.

5. Hapalochlaena

To ośmiornica występująca w Oceanie Spokojnym. Wytwarza bardzo groźny dla życia człowieka jad. Po ukąszeniu bardzo szybko dochodzi do paraliżu i problemów z oddychaniem.

4. Hipopotam

Chociaż są głównie roślinożerne, to mogą też być bardzo agresywne. Uważa się je za jedne z najgroźniejszych zwierząt w Afryce. Potrafią bez powodu zaatakować człowieka.

3. Krokodyl różańcowy

To największy współcześnie występujący gad. Może mierzyć nawet ponad sześć metrów długości! Potrafi zjeść wszystko od bawołów po rekiny.

2. Słoń afrykański

Słoń może być bardzo agresywny. Potrafi zadeptać na śmierć nawet nosorożca. Nie bez powodu w starożytności słonie wykorzystywano jako zwierzęta bojowe.

1. Komar

To jedno z najmniejszych i najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. Komary przenoszą choroby do prawie 700 milionów ludzi rocznie. Każdego roku z ich powodu ginie od 2 do 3 milionów osób.

Czytaj więcej:

Najbogatsze zwierzęta świata

Najsłynniejsze zwierzęta w historii

8 najdziwniejszych zwierząt świata

Więcej materiałów o zwierzętach znajdziecie też na stronie fisie.pl:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: najgroźniejsze zwierzęta

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje