Nie dawano mu żadnych szans, ale on nadal dzielnie walczy o życie!

Jaxon Emmett Buell urodził się z bardzo poważną i rzadką wadą rozwojową, polegającą na częściowym braku czaszki oraz mózgu. Lekarze dawali chłopcu znikome szanse na przeżycie, jednak on postanowił walczyć i nie poddał się chorobie.

Lekarze nadzorujący ciąże mamy małego Jaxona sugerowali jego rodzicom dokonanie aborcji. Ci jednak, pomimo kiepskich prognoz dotyczących jego stanu zdrowia, nie byli w stanie tego zrobić. Chłopiec przyszedł na świat 27 sierpnia 2014 roku. Choć lekarze określali jego szansę na przeżycie jako bardzo małe, a wręcz zerowe, dzielny maluch postanowił nie poddać się chorobie i niedawno skończył 2 lata.

Reklama

Jaxon cierpi na tzw. bezmózgowie i nie posiada większej części czaszki oraz mózgu. Każdy dzień chłopca i jego rodziców wypełniony jest walką o przetrwanie, ponieważ może okazać się tym ostatnim. Brittany i Brandon Buell nie tracą jednak nadziei, ponieważ medycyna zna sytuacje, gdy osoby z bezmózgowiem dożywały nawet 30. roku życia, co w przypadku tej choroby jest naprawdę czymś niesamowitym.

Wiele osób krytykowało małżeństwo Buellów za to, że nie ukrócili oni cierpień chłopca i nie zdecydowali się dokonać aborcji. Para odpiera ten zarzut tłumacząc, że dokonała takiego wyboru, ponieważ jej zdaniem dziecko, nawet chore, zawsze jest darem, którego w żadnym wypadku nie powinno się odrzucać.

"Mocno wierzymy w to, że medycyna skorzysta na historii Jaxona i jego choroby. Jest przecież jeszcze tyle do zrobienia w nauce o niej i o mózgu człowieka" - mówi Brandon Buell, dla którego każda chwila spędzona z synem jest na wagę złota. Oby rodzina Buellów miała ich jak najwięcej. Tego im życzymy.

Zobacz również:

Zaskoczył chorą na raka żonę niezwykłym prezentem

Nowotwór, zdrada żony, zawał serca. Ten mężczyzna nie miał w życiu lekko

Choroba nie odebrała jej chęci do życia. Wręcz przeciwnie!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dzieci | historie z życia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje