Największe zagadki w historii ludzkości

Kwestie związane z tymi wydarzeniami, osobami oraz miejscami do dziś pozostają owiane tajemnicą. Po latach nie ubywa na ich temat kontrowersji, a w miejscu odpowiedzi pojawiają się kolejne pytania. Poznajcie największe zagadki w historii ludzkości.

Zaginiony brytyjski batalion

Reklama

28 sierpnia 1915 roku, w czasie bitwy o Gallipoli, żołnierze V batalionu pułku Norfolk przygotowywali się do szturmu na Turków. Maszerując w pewnym momencie weszli w tajemniczą mgłę, z której już nie wyszli. V batalion składał się z 266 osób. W teoriach na temat tego wydarzenia pojawia się m.in. taka, zgodnie z którą żołnierze padli ofiarą masowego uprowadzenia przez UFO.

Zniknięcie Amelii Earhart

Amelia Earhart była amerykańską pilotką, dziennikarką i poetką. W 1937 roku Earhart podjęła próbę okrążenia kuli ziemskiej wzdłuż równika. Po 40 dniach podróży i przebyciu około 75 procent trasy, z samolotem, w którym oprócz kobiety znajdował się także nawigator Fred Noonan nagle stracono kontakt radiowy. Mimo szybko podjętej akcji poszukiwawczej, która pochłonęła 4 miliony dolarów, dwójki pilotów nigdy nie znaleziono.

Wśród teorii na temat tego zdarzenia pojawiły się m.in takie, że Earhart resztę życia mogła spędzić jako rozbitek na jednej z wysp Pacyfiku lub też została schwytana przez Japończyków, którzy mogli wziąć ją za amerykańskiego szpiega albo, że wróciła do USA pod zmienionym nazwiskiem.

Kręgi w zbożu

Kręgi zbożowe spotykane są niemal na całym świecie, w tym także w Polsce. Wiele z nich jak się później okazało było dziełem ludzi, jednak część niemal idealnych pod względem geometrycznym wzorów sprawia, że pojawiają się głosy, iż ich autorami są przedstawiciele obcych cywilizacji. Kręgi miałyby dla nich rzekomo pełnić m.in. rolę znaków pomagających w nawigowaniu statkami.

Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki | historia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje