Najstarszy człowiek na świecie? 100 lat ma już dawno za sobą

Bohatera poniższego materiału uznaje się nieoficjalnie za najstarszego człowieka na świecie. Niedawno obchodził on swoje 146. urodziny.

Indonezyjczyk Saparman Sodimejo, lepiej znany jako Mbah Gotho, zgodnie z dokumentacją jaką posiada przyszedł na świat 31 grudnia 1870 roku w miasteczku Sragen. W związku z tym faktem uznaje się go nieoficjalnie za najstarszego człowieka na świecie.

Reklama

Mbah Gotho mieszka na co dzień na wyspie Jawa i to właśnie tam, w otoczeniu swoich krewnych, świętował on swoje urodziny. Mimo tak wielu lat na karku 146-latek nadal jest w stanie samodzielnie się poruszać.

O tym, czy Mbah Gotho faktycznie jest najstarszym człowiekiem na świecie być może przekonamy się za jakiś czas. Póki co przedstawiciele księgi rekordów Guinnessa starają się to ustalić i zweryfikować czy dokumentom Indonezyjczyka naprawdę można wierzyć. Zdaniem przedstawicieli władz miasteczka, gdzie się urodził tak, jednak to nie wystarczy.

Do momentu ogłoszenia ostatecznej decyzji w sprawie Indonezyjczyka za najstarszą osobą na świecie wciąż uznawać się będzie zatem Francuzkę Jeanne Calment, która dożyła 122 lat.

146-letni Mbah Ghoto przeżył całe swoje rodzeństwo, cztery żony oraz wszystkie swoje dzieci. Obecnie mieszka razem ze swoimi wnukami, prawnukami oraz praprawnukami.

Zobacz również:

Tym żył internet w 2016 roku. Najlepsze virale!

Zawstydził uczestników przyjęcia. Mimo otyłości zatańczył jak zawodowiec

Pierwszy wywiad Leonardo DiCaprio! Miał wtedy raptem 16 lat!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje