Najsłynniejsze mityczne potwory na Ziemi!

Żyją w przekazach ludowych, legendach i mitach, budząc grozę i strach, choć ich istnienia nikt nigdy nie potwierdził. Mimo wszystko nie brakuje głosów, że faktycznie krążą gdzieś po świecie. Oto najbardziej przerażające stworzenia na Ziemi!

Chupacabra

Reklama

Chupacabra to legendarne zwierzę z Ameryki Południowej, którego nazwa tłumaczona jest z hiszpańskiego na polski jako "wysysacz kóz". Stwór był rzekomo widywany m.in. w Portoryko, w Meksyku oraz w południowych stanach USA. W sieci znaleźć można wiele filmów, na których rzekomo udało się uchwycić Chupacabrę. Jej istnienia nigdy jednak oficjalnie nie potwierdzono.

Potwór z Loch Ness

Potwór z Loch Ness to jedna z najsłynniejszych kryptyd na świecie, czyli zwierząt znanych jedynie z podań i legend bądź dawno wymarłych. Pierwsze wzmianki o obiekcie ze szkockiego jeziora Loch Ness pojawiają się już w 700 roku n.e. Z opisów osób, które rzekomo widziały Nessie wynika, że potwór ma długą szyję zakończoną paszczą, dwu lub jednogarbny grzbiet oraz ciemną skórę.

Yeti

Mianem Yeti określa się mityczne stworzenia niezidentyfikowanego nigdy gatunku czegoś na pograniczu zwierzęcia i człowieka, występującego jakoby w wysokogórskich rejonach Himalajów oraz na Syberii. Z relacji świadków, którzy utrzymują, że mieli okazję zobaczyć Yeti, charakteryzuje się go jako dużą, silnie owłosioną istotę dwunożną, o postawie wyprostowanej, przypominającą nieco wielką człekokształtną małpę.

Wielka Stopa

Wielka stopa to mityczne zwierzę prosto z USA. Niepotwierdzonych relacji na temat tego stworzenia jest kilkadziesiąt tysięcy. Zgodnie z nimi Wielka Stopa to dwunożna, pokryta krótkim futrem istotna człekopodobna, mająca od 2 do 3 metrów wzrostu.

Diabeł z New Jersey

Diabła z Jersey najczęściej opisuje się jako podobną do konia bądź kangura dwunożną istotę z długą szyją, skrzydłami podobnymi do takich jakie ma nietoperz oraz długimi nogami z kopytami i czerwonymi, jarzącymi oczami. Legenda na jego temat głosi, że Diabeł z Jersey urodził się jako trzynaste, w niektórych wersjach zdeformowane dziecko, które zostało utopione przez własną matkę, lecz później udało mu się odrodzić pod postacią latającego potwora. 

Więcej na następnej stronie...

Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje