Najdziwniejsze potrawy świata. Totalny odlot!

W niektórych krajach potrawy z tej listy są tak powszechne jak u nas schabowy z ziemniakami. Dla wielu jednak te dania są niedorzeczne i zazwyczaj swoim wyglądem nie zachęcają do ich degustacji. Próbowaliście kiedyś tych przysmaków?

Łapki z kurczaka

Reklama

Ta potrawa jest spożywana m.in. na Karaibach, we Wschodniej Azji czy w Ameryce Południowej.  Składa się głównie ze skóry, która nadaje jedzeniu galaretowatego kształtu. Dobrze doprawiona smakuje podobno całkiem nieźle. 

Zarodek kaczki

Tak, dobrze czytacie. W południowo-wschodniej Azji to zwykła potrawa. Zarodek kaczki jest gotowany razem z żyjącym jeszcze w środku kaczątkiem… Po ugotowaniu je się go ze skorupy. Często serwowany jest razem z piwem…

Ikizukuri

Ikizukuri to rodzaj sushi. Może w tej potrawie nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że podawana na talerzu ryba jest... żywa. W wielu krajach jej serwowanie zostało zakazane. Mowa m.in. o Australii czy Niemczech.

Haggis

To tradycyjna szkocka potrawa. Jest zrobiona ze zmielonego serca, wątroby oraz płuc owcy. To wszystko wymieszane jest następnie z cebulą, owsianką, tłuszczem i przyprawione solą oraz innymi przyprawami gotowanymi w żołądku zwierzęcia. Brzmi zachęcająco? 

Gałki oczne tuńczyka

Chociaż brzmi i wygląda to raczej strasznie, podobno jest całkiem dobre. W smaku przypomina kalmary albo ośmiorniczki.

Rekiny

W Islandii tę potrawę nazywają „Hakarl”. W tym kraju to tradycyjne danie. Jego powstawanie jest bardzo ciekawe. Rekin żarłacz przed podaniem do stołu, najpierw kilka miesięcy zostaje pozostawiony do fermentacji, żeby ulotniły się z niego wszystkie naturalne trucizny. Potrawa podobno jednak nie smakuje najlepiej. Po ugryzieniu silny smak amoniaku często powoduje, że niektórym zbiera się na wymioty.

W temacie niezwykłych przysmaków mamy dla was coś jeszcze -  niesamowite słodycze z całego świata.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: potrawy | jedzenie | ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje