Najbrutalniejsze tortury w historii świata

Tortury są znane ludzkości już od starożytności. Za swoje złe czyny ludzie byli karani na różne sposoby, często bardzo brutalne. Oto najgorsze tortury stosowane przez człowieka.

10. Gilotyna

To jedna z najbardziej znanych metod tortur. Maszyna ta pozwalała szybko ścinać głowę skazanego, która była ułożona na środku drewnianej ramy. Jej "plusem" było to, że ofiara nie musiała długo cierpieć.

9. Skrętacz języka

Reklama

To narzędzie wyglądem przypomina zwykłe nożyczki, ale miało kompletnie inne zastosowanie. Skazany musiał otworzyć usta, a nożyce służyły do bolesnego wykręcania języka.

8. Wbijanie na pal

To jedna z najpowszechniejszych metod używana przez Włada Palownika z dynastii Basarabów. Wbita na pal ofiara mogła umierać nawet przez trzy dni. Mówi się, że Wład Palownik zabił tak około 20 tysięcy osób.

7. Tortury szczurami

To jedna z najbardziej sadystycznych metod, jeśli chodzi o torturowanie. Na brzuchu skazanego stawiano klatkę ze szczurami, która była otwierana od strony jego ciała. W klatce znajdowały się także nagrzane elementy. Szczury nie lubią ciepła, więc robią wszystko, żeby się wydostać. Aby uciec wżerały się w ciało ofiary, zadając jej ogromny ból.

6. Cementowe buty

Ten typ tortur został wymyślony przez amerykańską mafię. Podczas pozbywania się swoich wrogów, przyczepiano im do nóg cementowe buty i wrzucano do wody. Ofiary często były tak topione na żywca.

5. Mosiężny byk

Znany jest także pod nazwą byka sycylijskiego. Został wymyślony przez starożytnych Greków. Wielki mosiężny byk posiadał drzwiczki, przez które wsadzało się ofiarę do środka. Następnie pod bykiem rozpalano ognisko. Ofiara smażyła się i umierała w agonii.

4. Kołyska Judasza

To krzesło, które zamiast typowego siedzenia ma ostrosłup, który na końcu był owlekany metalem. Skazany siadał na krześle, które było powoli obracane, wżynając mu się w krocze.

3. Żelazna dziewica

Była to żelazna kabina, która w środku miała ostre kolce. Dostosowano ją specjalnie do ludzkiego ciała. Skazany był wkładany do środka i boleśnie dźgany kolcami. Podobno były one ułożone tak, żeby nie zniszczyć ważnych dla życia organów, dzięki czemu ofiara mogła być dłużej torturowana.

2. Hiszpański osioł

To jeden z rodzajów tortur wymyślonych w czasach hiszpańskiej inkwizycji. Ofiara była nago umieszczana okrakiem na przypominającym osła urządzeniu. Było ono w kształcie litery V i ostre u góry. Często do nóg skazanego przywiązywano dodatkowe ciężary, które powodowały, że ciało było powoli rozcinane na pół.

1. Przecinanie ciała piłą

Skazany był wieszany głową do dołu, tak żeby krew napływała do głowy podczas długich tortur. Następnie przecinano ciało ofiary od góry piłą na dwie części. Większość była rozcinana tylko do brzucha, żeby jeszcze bardziej spotęgować i wydłużyć cierpienie. 

Czytaj więcej:

10 najgroźniejszych gangów i organizacji przestępczych świata

Te kobiety nie znały słowa litość

Kochali tak mocno, że miłość pchnęła ich ku zbrodni

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tortury

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje