Najbogatsze zwierzęta świata

Niektórzy milionerzy potrafią być bardzo ekscentryczni. Czasem objawia się to w ten sposób, że swój majątek zostawiają oni...swoim zwierzętom. To nie żart. Przed wami najbogatsze zwierzęta świata.

Co sprawia, że ludzie decydują się pozostawić swój dobytek zwierzętom? Najczęściej powodem takiej decyzji są konflikty z najbliższą rodziną, której w ten sposób dana osoba może po raz ostatni zagrać na nosie, odcinając ją od strumienia z pieniędzmi.

Reklama

Czasem jednak o wszystkim decyduje też samotność milionerów, którym na świecie zostało już tylko ukochane zwierzę. Oczywiście w grę wchodzi również ekscentryzm bogaczy, bo ich majątek - nawet pomimo kłopotów z najbliższymi - mógłby przecież trafić na konta organizacji charytatywnych. Milionerom - z uwagi na to, że dysponują swoimi własnymi pieniędzmi - nikt nie może jednak tego zabronić, choćby nie wiadomo jak bardzo wydawało się to nam absurdalne.

10. Psy Majel Roddenberry-Barrett

10-tkę zestawienia najbogatszych zwierząt świata otwierają psy nieżyjącej już Majel Roddenbery-Barrett, wdowy po twórcy słynnego serialu "Star Trek" Gene'ie Roddenberrym, która w swoim testamencie zawarła klauzulę gwarantującą jej psom dożywotni pobyt w jednej z jej posiadłości, a także ustanowiła z myślą o nich specjalny fundusz powierniczy w wysokości 4 milionów dolarów.

9. Labrador Pontiac

Majątek w wysokości 5 milionów dolarów, po swojej właścicielce, aktorce Betty White odziedziczył labrador Pontiac, dzięki czemu znalazł się on na 9 miejscu w naszym zestawieniu. Aktorka nie miała rodziny, ponieważ jak przyznała kiedyś w jednym z wywiadów, zawsze była tak mocno zapracowana, że nie potrafiła znaleźć na to czasu.

8. Maltańczyk Trouble

Leona Helmsley, która dorobiła się na handlu nieruchomościami, z uwagi na swój ciężki charakter i rzekome skłonności do tyranizowania innych przez wiele osób określana była mianem "królowej zła".

O tym, że milionerka faktycznie potrafiła zajść za skórę przekonała się jej rodzina, którą Helmsley postanowiła wydziedziczyć na rzecz swojego psa o imieniu Trouble. To właśnie on otrzymał cały jej majątek w wysokości 7,8 miliona dolarów (choć mówiło się też o 12 milionach). Najbliżsi Leony nie mogli się jednak pogodzić z tą decyzją i ostatecznie, postanowieniem sądu, do maltańczyka trafiło 1,6 miliona dolarów.

7. Chichuachua Conchita

Gail Posner była córką biznesmena Victora Posnera, który pozostawił córce niemałą fortunę. Ta z kolei zdecydowała, że odziedziczony dobytek przekaże ukochanej suczce o imieniu Conchita. W ten sposób pies rasy chichuachua wszedł w posiadanie fortuny o wartości 3 milionów dolarów oraz posiadłości wycenionej na 8,3 miliona dolarów. Nie spodobało się to synowi Gail, który otrzymał od matki raptem 600 tysięcy dolarów.

6. Kot Tommaso

Tommaso pewną część swojego życia spędził na ulicach Rzymu. To właśnie stamtąd zabrała go do siebie bezdzietna wdowa włoskiego milionera branży nieruchomości, Maria Assunta. Kobieta w swoim testamencie uczyniła kota dziedzicem posiadanej przez nią fortuny, oszacowanej na 13 milionów dolarów.

5. Kura Gigoo

W zestawieniu najbogatszych zwierząt dominują koty i psy. Znalazło się w nim jednak także miejsce dla kury o imieniu Gigoo - posiadaczki fortuny w wysokości 15 milionów dolarów, którą otrzymała ona w spadku od potentata wydawniczego Milesa Blackwella. Jak do tego doszło? Blackwell umieścił Gigoo w testamencie po tym, jak zmarła jego żona.

4. Kot Blackie

Blackie to najbogatszy kot na świecie. Majątek w wysokości 25 milionów dolarów otrzymał on od ekscentrycznego milionera Bena Rea'a, który swoją fortunę wolał pozostawić właśnie niemu, a nie skonfliktowanej z nim rodzinie.

3. Szympans Kalu

Kalu odziedziczył fortunę w wysokości 62 milionów dolarów po Patricii O'Neill, byłej żonie pływaka Franka O'Neilla, która zapisała ją zwierzęciu po rozwodzie. Plotki na temat okoliczności tego wydarzenia głosiły, że Kalu miał być jedną z przyczyn rozpadu małżeństwa państwa O'Neill.

2. Pudel Toby Rimes

Pudel Toby Rimes otrzymał swój majątek od...ojca, pudla o tym samym imieniu, któremu spadek w wysokości 20 milionów dolarów pozostawiła nowojorska milionerka Ella Wendel. Na przestrzeni lat, za sprawą trafionych ruchów funduszu powierniczego, wzrósł on do 80 milionów dolarów.

1. Owczarek niemiecki Gunther IV

Majątek po swoim ojcu, Guntherze III, któremu spadek w wysokości 106 milionów dolarów zostawiła hrabina Karlotta Libenstein, odziedziczył także Gunther IV. Dobre inwestycje opiekunów owczarka sprawiły, że kwota ta na przestrzeni lat wzrosła do 375 milionów dolarów, dzięki czemu Gunther IV to najbogatsze zwierzę na świecie.

Zobacz również:

Lampart i tygrys w jednym. Niezwykły kot podbija sieć!

Pies czy miś? Internauci go pokochali

Pokemon? Postać z kreskówek? Ten stworek istnieje naprawdę!

Więcej materiałów o zwierzętach czeka na was oprócz tego na stronie fisie.pl:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta | ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje