Na Facebooku pojawił się nowy wirus. Jak się przed nim ustrzec?

Jeżeli jesteście użytkownikami Facebooka powinniście zachować szczególną ostrożność, ponieważ od jakiegoś czasu po portalu krąży nowy wirus. Sprawdźcie, jak się przed nim ustrzec.

Złośliwy wirus wykorzystuje nieuwagę użytkownika Facebooka i tworzy fikcyjną miniaturę filmu z jego zdjęcia profilowego, zamieszczając ją z linkami na jego profilu lub profilu znajomego bądź też komunikując się poprzez czat przy pomocy podejrzanie wyglądającego linku. Po kliknięciu w spreparowany post lub adres użytkownik jest informowany, że do odtworzenia wideo konieczne jest zainstalowanie specjalnej wtyczki.

Reklama

Absolutnie tego nie róbcie! Osoba, która zaakceptuje ten komunikat jest przenoszona do serwisu, który swoim wyglądem przypomina portal YouTube. Tam jest proszona o zainstalowanie wtyczki, która umożliwi odtworzenie filmu. Gdy to zrobi, zaczyna rozsyłać złośliwy spam dalej.

Póki co nie wiadomo jakie zadanie pełnić ma szkodliwe oprogramowanie, ale jeżeli nabraliście się na rzekomy filmik i zainstalowaliście podejrzaną wtyczkę najlepiej będzie jeżeli przeinstalujecie przeglądarkę i profilaktycznie zmienicie hasła do kluczowych dla was stron. Niewykluczone bowiem, że hakerzy przy pomocy ataku na Facebooku będą próbowali zdobyć wasze hasła, np. do kont bankowych.

O pojawieniu się na Facebooku nowego rodzaju złośliwego oprogramowania jako pierwszy poinformował internautów serwis Zaufana Trzecia Strona.

Zobacz również:

Jak usunąć się z sieci? Da się to zrobić?

Chciał zniszczyć internet. Został aresztowany

Czego potrafią bać się ludzie. Nietypowe fobie i lęki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje