Myślała, że ją aresztuje, ale on zrobił coś innego!

Funkcjonariusz policji ze stanu Massachusetts, Luke Bonin, za sprawą małego, ludzkiego gestu jest od kilku dni bohaterem całego internetu. Takich policjantów nam potrzeba!

Funkcjonariusz Bonin wracał akurat z sądu, gdy jego oczom ukazała się siedzącą koło drogi żebrząca kobieta, z tabliczką w dłoniach, na której prosiła ona o pomoc. Policjant zwrócił na nią uwagę, ale nie zatrzymał swojego pojazdu. Zamiast tego pojechał dalej, do znajdującego się w okolicy lokalu gastronomicznego, kupił tam dwa posiłki i dopiero wtedy powrócił do kobiety, poczęstował ją jedzeniem, usiadł na zderzaku swojego auta i z nią porozmawiał.

Reklama

Niecodzienną sytuację uchwycił na zdjęciu obserwujący ją z zaciekawieniem człowiek, który następnie umieścił fotografię na jednej z lokalnych facebookowych grup z komentarzem "a mówią, że szlachetność umarła...wielki szacunek". Zdjęcie szybko stało się niezwykle popularne. Dotarli do niego także przedstawiciele policji stanowej z Massachusetts, którzy po małym śledztwie ustalili, iż funkcjonariuszem na zdjęciu jest właśnie Luke Bonin.

Kiedy policja stanowa skontaktowała się z dobrodusznym policjantem okazało się, że zupełnie nie miał on pojęcia, że ktoś zrobił mu zdjęcie. Luke Bonin opowiedział im następnie jak wyglądało jego spotkanie z żebrzącą kobietą. Gdy funkcjonariusz wysiadł ze swojego auta, kobieta była przekonana, że policjant będzie chciał ją aresztować i szybko zaczęła zbierać swoje rzeczy mówiąc mu, że już sobie idzie. Ku jej zaskoczeniu Luke Bonin nie miał jednak takiego zamiaru i zamiast niemiłych słów, zjadł z nią wspólnie posiłek oraz porozmawiał.

Luke Bonin chciał pozostać anonimowy, jednak jego zachowanie postanowiono nagłośnić i w ten sposób dowiedzieli się o nim ludzie z całego świata. Dobrze się stało, gdyż takie postawy należy chwalić. Niech funkcjonariusz Bonin będzie wzorem nie tylko dla innych policjantów, ale także nas wszystkich, że warto sobie pomagać!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pomaganie | policja

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje