Muzyczna strona Euro - pamiętacie jeszcze te kawałki?

Piłkarskim imprezom od zawsze towarzyszą przygotowywane specjalnie na ich okoliczność piosenki. Jeden są bardziej udane, drugie mniej. Poniżej przypominamy część z nich! Pamiętacie je jeszcze? Części z nich mogliście nawet nigdy nie słyszeć!

Tegoroczną oficjalną piosenką piłkarskich Mistrzostw Europy jest utwór "This One's For You" autorstwa Davida Guetty, w którym pojawia się także szwedzka wokalistka Zara Larsson.

Reklama

To właśnie ten utwór będzie muzycznym przewodnikiem francuskiego turnieju, jednak praktycznie w każdym kraju - i to już od lat - rodzimi artyści przygotowują piosenki, które mają zagrzewać ich piłkarzy do boju.

Efekty, jak można się domyślać, oczywiście bywają różne. Oto część kawałków powstałych przy okazji piłkarskich Mistrzostw Europy. Oceńcie sami, które z nich to hity, a które kity Euro!

Republic of Ireland Team - We Are the Boys in Green

Utwór ten powstał przed turniejem w roku 1988, rozgrywanym w Republice Federalnej Niemiec. Irlandczykom poszło na nim całkiem nieźle, bo mimo tego, że nie wyszli z grupy, ograli swojego odwiecznego rywala - Anglików, zremisowali z późniejszym finalistą ZSRR i minimalnie przegrali ze zwycięzcą całej imprezy - Holandią.

Benny Andersson - UEFA Euro 1992 Theme

Szwedzi jak to Szwedzi postawili na minimalizm - motyw przewodni Euro 1992, które odbyło się w ich kraju świetnie nadawałby się do jakiejś gry na konsolę, bo do walki na boisku jakoś specjalnie nie zagrzewa...

E-type - Campione 2000

Zupełnie inaczej jest w przypadku piosenki E-type "Campione 2000" powstałej z myślą o mistrzostwach, które w 2000 roku rozegrano na boiskach Belgii i Holandii. Pozostała ona popularna do chwili obecnej i często słychać ja pośród kibiców, zwłaszcza gdy ich ukochana drużyna odnosi jakiś znaczący sukces. Co ciekawe, wokalista działający pod pseudonimem E-type pochodzi ze...Szwecji.

Nelly Furtado - Forca

"Forca" była hymnem Euro 2004, które rozgrywano w Portugalii. Naszym zdaniem utwór ten to jedna z lepszych piłkarskich piosenek, które kiedykolwiek powstały. Ten kawałek ma po prostu w sobie to coś! Zgadzacie się z nami?

Ciąg dalszy na następnej stronie...

Dowiedz się więcej na temat: muzyka | Euro 2016 | piłka nożna

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje