Mity na temat zdrowia, w które wierzą ludzie!

Ta lista cię zaskoczy, ponieważ sam jesteś pewnie święcie przekonany, że poniższe stwierdzenia są prawdziwe. Doszliśmy do wniosku, że już najwyższy czas wyprowadzić cię z błędu.

Robiąc zeza możesz się już go nie pozbyć

Reklama

Twoja mama przestrzegała cię pewnie przed tym nieraz, że jeżeli będziesz robił zeza, to może ci on już zostać na zawsze. Lekarze uspokajają - to nieprawda. Możesz więc zezować do woli, na przekór swojej mamie! 

Pływanie po jedzeniu powoduje skurcze

Pływanie po jedzeniu wcale nie powoduje skurczów. Jedzenie przed pływaniem może sprawić, że poczujesz się bardziej ociężały i mniej energiczny, ale na pewno nie przyczyni się do powstania skurczów.

Alkohol zabija szare komórki

Wbrew powszechnej opinii alkohol nie zabija szarych komórek. Jego nadmiar, nie wspominając o uzależnieniu od wysokoprocentowych trunków, mają oczywiście na człowieka zły wpływ, ale nie niszczą szarych komórek.

Kalorie najbardziej tuczą wieczorem

Kalorie to kalorie, które tuczą tak samo, niezależnie od pory dnia. Liczy się przede wszystkim to ile ich przyjmujemy, a nie kiedy. Jeżeli twoja dieta jest odpowiednio zbilansowana przegryzienie czegoś przed snem wcale ci nie zaszkodzi.

Jajka mają zły wpływ na serce

Wielu ludzi jest zdania, że ze względu na zawartość cholesterolu jajka mogą powodować problemy z sercem. Takie stwierdzenie to jednak spore nadużycie. Oczywiście jajek nie powinniśmy codziennie pochłaniać seriami, ale jedno jajko zjedzone dziennie wcale nie zrobi nam krzywdy.

Więcej na następnej stronie...

Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki | zdrowie | dieta | jedzenie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje