Mimo trudności odnieśli sukces! Znane osoby z dysleksją

Osoby zmagające się z dysleksją często bywają szykanowane, obśmiewane i uważane za mało inteligentne. To błąd. Świadczą o tym sylwetki wielu znanych postaci, które mimo dysleksji osiągnęły w życiu ogromne sukcesy.

Keira Knightley

Reklama

Znana brytyjska aktorka nie potrafiła czytać w wieku 6 lat, ale sprytnie ukrywała to przed rodzicami, którzy długo nie wiedzieli o jej problemie. Dopiero podstęp matki Keiry sprawił, że jej córkę udało się zaciągnąć do lekarza, który zdiagnozował u niej dysleksję. Zaburzenia nie przeszkodziły jej jednak w zrobieniu międzynarodowej kariery.

Pablo Picasso

Badania na temat dysleksji udowodniły jakiś czas temu, że zmagające się z nią osoby posiadają zdolność lepszego rozumienia przestrzeni - w tym przypadku zgadza się to w stu procentach. Hiszpański malarz, rzeźbiarz i grafik Pablo Picasso to jeden z najwybitniejszych artystów XX wieku.

Orlando Bloom

"Dysleksja sprawiła, że zawsze musiałem uczyć się wszystkiego bardzo dokładnie - przydało mi się to w aktorstwie, ponieważ dzięki temu byłem lepiej przygotowany do każdej roli" - powiedział kiedyś Bloom. Jak widać, przeciwności losu działały na niego motywująco.

William Hewlett

Kojarzycie sprzęt marki Hewlett-Packard? Na pewno tak. Stoi za nim właśnie William Hewlett, amerykański wynalazca, który był współzałożycielem tej firmy i jedną z pierwszych wielkich postaci w Dolinie Krzemowej. Dysleksja zupełnie mu w tym wszystkim nie przeszkodziła.

Erin Brockovich

Być może widzieliście film, w którym w rolę walczącej z zatruwającym środowisko dużym koncernem kobiety wcieliła się Julia Roberts. Okazuje się, że pierwowzór tej postaci również zmagał się z dysleksją. "Moi nauczyciele ze szkoły nie mogli uwierzyć w to, co osiągnęłam" - powiedziała kiedyś Erin Brockovich, która z sekretarki stała się prawniczką i wygrała proces z zatruwająca środowisko firmą. Koncern musiał wypłacić pokrzywdzonym 600 rodzinom w sumie 333 miliony dolarów!

Dowiedz się więcej na temat: aktorzy | film

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje