Miejsca z bajek, które istnieją naprawdę

Te bajki zna większość z nas. Nigdy jednak nie pomyślelibyśmy, że miejsca w nich przedstawione mogą istnieć naprawdę. Jak się jednak okazuje, tak faktycznie jest, a twórcy kultowych filmów animowanych często inspirowali się miejscami, które można zobaczyć w rzeczywistym świecie.

Mała Syrenka

W bajce pojawia się zamek Eryka - ukochanego Arielki. Powstał on dzięki inspiracji zamkiem Chillon, który znajduje się w Szwajcarii przy Jeziorze Genewskim.

Alladyn

Reklama

Ten budynek powinna kojarzyć większość osób. Tadź Mahal, czyli indyjskie mauzoleum pojawiło się w filmie "Alladyn".

Piękna i Bestia

Zamek z tej bajki powstał dzięki inspiracji z Francji. Mowa o zamku w Chambord, który jest jednym z największych w dolinie Loary.

Kraina lodu

Lodowy pałac Elsy to nie autorski pomysł twórców bajki. Żeby przenieść się w ten niesamowity klimat wystarczy udać się do hotelu De Glace w Kanadzie. Czynny jest on tylko zimą. Jego wystrój tworzą naturalnie pozyskiwane bryły lodu.

Auta

Pamiętacie Dom Sztuki Ciała z tego filmu, który był prowadzony przez Ramona? Jest on bardzo podobny do kawiarni U-Drop Inn w Teksasie.

Mulan

Pałac cesarza z tej bajki to nic innego jak Zakazane Miasto z Pekinu.

Dzwonnik z Notre Dame

Jak mówi sama nazwa bajki, akcja toczy się właśnie w słynnej paryskiej katedrze Notre-Dame. To jedno z najbardziej znanych miejsc w Paryżu.

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Zamek, w którym mieszkała Królewna Śnieżka bardzo przypomina Alcazar, które znajduje się w Hiszpanii. W swojej historii budowla była wykorzystywana jako twierdza, więzienie, a także pałac królewski.

Czytaj więcej:

Te kwestie z bajek do dziś pozostają zagadką

Bajki dla dzieci: oczekiwania vs rzeczywistość

Księżniczki Disneya w roli matek. Niesamowite rysunki!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bajki | ciekawostki | Disney

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje