Miała naprawić pomnik Jezusa. Trochę jej nie wyszło

Pamiętacie historię z freskiem przedstawiającym Jezusa, którego odnowienie nie do końca się udało? Niedawno jego wizerunek spotkał podobny los, tym razem za sprawą rzeźby i kobiety, która podjęła się jej naprawienia.

Kościół św. Anny w Sudbury w Kandzie mógł się szczycić rzeźbą Matki Boskiej z małym Jezusem na rękach. Niestety w zeszłym roku jakiś wandal urwał jego wizerunkowi główkę, która później zaginęła.

Reklama

Po tym incydencie rzeźba przez jakiś czas stała niepełna, dlatego też ksiądz Gerald Lajeunesse rozpoczął poszukiwania kogoś kto ją naprawi. Wtedy właśnie zgłosiła się do niego pewna lokalna artystka. Ksiądz, który nie sprawdził wcześniej jej poprzednich dokonań, nie był jednak zadowolony z efektu.

Gliniana głowa w ogóle nie przypominała Jezusa i na dodatek brudziła resztę rzeźby, wiec ksiądz postanowił ja ściągnąć. Całe zamieszanie skończyło się jednak dobrze, ponieważ dzięki niezbyt utalentowanej artystce odnalazła się prawdziwa głowa, która jest już teraz na właściwym miejscu. 

Co stało się z tą wykonaną przez lokalną artystkę? Zainspirowani nią internauci stworzyli na jej podstawie kilka memów, oto część z nich:

Zobacz również:

Te dzieła sztuki są zdrowo pokręcone!

Gadające jedzenie - ten widok bawi do łez!

W tym miejscu wino leje się całą dobę i można je pić za darmo!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: śmieszne

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje