Mazurek Dąbrowskiego w wersji rockowej! Jest moc!

„Jestem dumny z bycia Polakiem i chciałem wyrazić to w mojej interpretacji hymnu” – mówi 26-letni Łukasz Strzeszkowski, autor rockowej wersji Mazurka Dąbrowskiego. Musicie tego posłuchać. To nagranie naprawdę ma moc!

Łukasz ma 26 lat. Na co dzień pracuje jako doradca klienta w jednej z polskich sieci ze sprzętem RTV i AGD. Muzyka i gra na gitarze są jego wielką życiową pasją od 13. roku życia. Wszystko zaczęło się od filmu "La Bamba", po obejrzeniu którego Łukasz po raz pierwszy sięgnął po gitarę. Od tamtej pory towarzyszy mu już ona niemal cały czas. "Muzyka jest dla mnie sposobem wyrażania siebie, własnych emocji i charakteru" - mówi.

Reklama

Co skłoniło Łukasza do nagrania gitarowej wersji Mazurka Dąbrowskiego? "Do nagrania gitarowej wersji hymnu dojrzewałem przez ładnych kilka lat. Zrobiłem to niejako na prośbę moich słuchaczy, którzy podsuwali mi ten pomysł sądząc, że może powstać z tego coś naprawdę fajnego" - wyjaśnia muzyk, dla którego stworzenie rockowej interpretacji hymnu było nie lada wyzwaniem.

"Pracując nad materiałem wiedziałem, że muszę robić to z ogromną dokładnością i szacunkiem, tak, aby nie naruszyć zbytnio ram utworu, który od ponad 200 lat wywołuje wśród wszystkich Polaków charakterystyczny dreszcz emocji" - opowiada Łukasz.

Jak udało mu się osiągnąć zamierzony efekt? "Podzieliłem utwór na dwie części. Pierwszą z nich zagrałem tzw. tappingiem oburęcznym - techniką polegającą na tym, że do naciskania strun używa się palców obu rąk, dzięki czemu melodia okazała się bardzo refleksyjna, a zarazem patetyczna. W drugiej postawiłem natomiast na mocne i osadzone brzmienie." O tym, co z tego wszystkiego wyszło, przekonacie się oglądając poniższe wideo:

Nie wiemy jak wam, ale nam wydaje się, że tej wersji hymnu autorstwa Łukasza powinni słuchać w szatni nasi piłkarze przed meczami na Euro 2016. Naszym zdaniem dałaby im ona niezłego kopa! Inne nagrania Łukasza znajdziecie tutaj, na jego kanale w serwisie YouTube. Koniecznie tam zajrzyjcie!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: muzyka | Polska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje