Masz w domu plastikowe okna? Powinieneś o tym wiedzieć!

W waszych domach znajdują się plastikowe okna? Jeżeli tak, poniższa informacja może was zainteresować i okazać się bardzo pomocna, zarówno latem, jak i zimą. O co chodzi? Sprawdźcie poniżej!

Być może już o tym wiecie, a być może nie. W plastikowych oknach znajduje się tzw. śruba dociskowa, dzięki której można wyregulować siłę docisku skrzydła do okiennej ramy. Co się dzięki temu dzieje? Wszystko zależy od tego, w którą stronę będziemy ją kręcić.

Reklama

Zimą, by doszczelnić mieszkanie i sprawić, by ciepło nie uciekało na zewnątrz, a zimne powietrze z zewnątrz nie dostawało się do domu, śrubę należy przekręcić odwrotnie do ruchu wskazówek zegara, zwiększając tym samym siłę docisku skrzydła do ramy.

Wiosną i latem dobrze ją z kolei poluzować i zmniejszyć nacisk, przekręcając śrubę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, tak jak zaprezentowano to na poniższym wideo.

Za dużo zachodu? Zawsze możecie w takim razie wiosną lub latem po prostu otworzyć okno! Inna rzecz, że w przypadku, gdy w waszych domach znajdują się piecyki gazowe stuprocentowe uszczelnienie mieszkania zimą nie będzie dobrym pomysłem. Weźcie to więc pod uwagę.

Zobacz również:

10 rzeczy, o których zastosowaniu mogłeś nie mieć pojęcia!

Te rośliny oczyszczą powietrze w twoim mieszkaniu!

Szukasz wymarzonej pracy? Sprawdź jak ją dostać!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki | porady

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje