Małe gołębie jednak istnieją! Zobacz jak wyglądają!

Jak wygląda gołąb każdy dobrze wie. Co innego w przypadku młodych, małych gołębi. Zastanawialiście się kiedyś jak one wyglądają? Jeżeli tak i jeżeli nigdy nie zaspokoiliście swojej ciekawości, dowiecie się tego poniżej.

Widok gołębi w wielu polskich miastach to w zasadzie nic niezwykłego. Dotyczy to jednak tych dorosłych przedstawicieli gatunku i inaczej rzecz ma się z pisklakami, których ujrzeć nie sposób. Dlaczego tak się dzieje? Ktoś postanowił to kiedyś sprawdzić.

Co z tego wynikło? Udało się obalić mit, że gołębie już rodzą się dorosłe i opierzone, a fakt, że tak ciężko spotkać małe okazy w miastach wynika z tego, że gołębie miejskie pochodzą bezpośrednio od gołębi skalnych i podobnie jak one wiją swe gniazda w miejscach trudno dostępnych dla ludzi. Jak zatem wygląda mały gołąb? Zobaczcie sami:

Reklama

Pisklaki gołębi nie opuszczają gniazda przez pierwsze 40 dni swojego życia, do momentu aż stają się opierzone i samodzielne. Wtedy nie da się ich już praktycznie odróżnić od dorosłych osobników. Tajemnica rozwiązana.

Zobacz również:

Ukrył kamerę w wiadrze z wodą. Te zwierzaki wpadły się z niego napić!

Nagle na ich drodze pojawił się niedźwiedź. Tę przejażdżkę zapamiętają na zawsze!

Zwierzaki w trakcie kąpieli! Komiczny widok!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki | zwierzęta

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje