Make life harder przed meczem z Niemcami pisze do... Pana Boga!

"Szanowny Panie Boże, piszemy do Pana w sprawie dzisiejszego meczu Polaków z Niemcami" - w ten sposób zaczyna się list, który ekipa Make life harder napisała do Pana Boga w imieniu wszystkich Polaków przed dzisiejszym meczem z Niemcami. Dalej jest jeszcze ciekawiej!

"Nie wiemy, czy śledzi Pan piłkę, ale dla nas ten mecz to jak dla Pana Wielkanoc i Boże Ciało w jednym" - piszą w kolejnych słowach Make life harder w imieniu kibicującego narodu, podkreślając wagę dzisiejszej potyczki z Niemcami.

Reklama

Trzeba przyznać, że blogerzy są nie tylko zabawni, ale również odważni, gdyż w dalszej części listu zdobywają się na coś czego nikt się chyba nie spodziewał - oskarżają Najwyższego o to, że sympatyzuje z Niemcami! "Niestety, odkąd pamiętamy, mamy nieodparte wrażenie, że od zawsze miał Pan do Niemców słabość" - stwierdza ekipa Make life harder.

Dlaczego tak uważa? Ich argumenty naprawdę dają do myślenia. "Niemcy dostali Beethovena, my dostaliśmy Piotra Rubika (...) przeciętny mieszkaniec Hamburga za swoją średnią pensję może polecieć na dwutygodniowe wakacje na Bora Bora, kupić golfa szóstkę i zjeść tyle pistacji, aż mu spierzchną wargi - my za nasze 2100 brutto możemy co najwyżej zapłacić za mieszkanie."

Czego w związku z tym w imieniu narodu oczekują panowie z Make life harder? Delikatnego wsparcia ze strony Opatrzności, która pozwoli nam dziś odnieść korzystny rezultat.

"...nikt tu nie mówi, że zaraz Kapustka z przewrotki na 3:0 i Polska mistrzem świata. Ale takie, dajmy na to, 2:1 po wyrównanym meczu i byłoby naprawdę okej. Wie Pan co, remis, 2:2 i jesteśmy kwita" - próbują dobić targu z Bogiem Make life harder.

Czy list odniesie efekt przekonamy się dziś po końcowym gwizdku sędziego. Miejmy nadzieję, że tak! Niektórych taka korespondencja podjęta z Panem Bogiem pewnie zszokowała, ale naszym zdaniem nie ma w tym nic złego. Make life harder byli przecież bardzo kulturalni, a ich apel można potraktować jako po prostu bardzo oryginalną modlitwę! Cały list znajdziecie na stronie wesołej ekipy na Facebooku.

Przypominamy wam również o głosowaniu w sprawie przejęcia dziś przez Polskę wieży Eiffla. Szczegóły na ten temat znajdziecie tutaj.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: śmieszne | Euro 2016

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje