Magicy nie istnieją. Zdradzamy kulisy popularnych sztuczek!

Kobieta znikającą w pudełku, wystrzelony pocisk w ustach, chodzenie po wodzie, głowa oddzielona od ciała - te oraz wiele innych sztuczek to żadna magia, a sprytna iluzja. Magicy nie istnieją, co innego z iluzjonistami, którzy są prawdziwymi mistrzami oszustwa. Dowody znajdziecie poniżej.

Kobieta znikająca w magicznej skrzyni

Urocza asystentka magika zajmuje miejsce w przygotowanej dla niej skrzyni, zostaje zasłonięta kawałkiem materiału, magik wykonuje kilka tajemniczych gestów i gdy materiał zostaje odkryty asystentki nie ma w środku!

Reklama

Jak to możliwe? Wow, ten magik jest naprawdę niesamowity! Czyżby? Zobaczcie jak sztuczka wygląda naprawdę:

Wystrzelony pocisk w ustach

Ten numer mrozi krew w żyłach. Dzielny magik staje oko w oko z bronią, lecz ta nie robi mu krzywdy, a wystrzelony pocisk znajduje się w jego ustach. Dokładnie ten sam, bo wcześniej specjalnie go oznaczono. Strzał też padł naprawdę, bo przecież przebił szkło. Na pewno?

Chodzenie po wodzie

Ten numer zawsze robi na ludziach ogromne wrażenie i od razu przywołuje na myśl postać Jezusa Chrystusa. Czyżby nie tylko on posiadał tę umiejętność? Szok i niedowierzanie! No cóż, w rzeczywistości wygląda to trochę inaczej, a nasz magik wcale nie chodzi po wodzie:

Zemsta asystentki i zamiana miejsc

Magik dokładnie unieruchamia swoją piękną asystentkę, zasłania ją kawałkiem materiału, ale w pewnym momencie następuje zamiana miejsc i to on jest uwięziony! Najwidoczniej nie tylko on potrafi czarować.

Publiczność wprost nie może wyjść z podziwu! Niestety, nie ma ku temu powodów, bo zemsta asystentki i zamiana miejsc to żadna magia, a kolejna sprytna iluzja:

Znikające gołębie

Klasyka - czasem znika gołąb, innym razem królik. Sztuczka zawsze robi niesamowite wrażenie, no bo jakim cudem dwa gołębie mieszczą się w małej szkatułce, a następnie z niej znikają? Rozwiązanie jest banalnie proste:

Ścięta głowa

Na tę sztuczkę mogą pozwolić sobie tylko nieliczni, którzy posiadają magiczną wiedzę najwyższego stopnia. Głowa oddzielona od ciała za pomocą szubienicy, która zdaje się żyć własnym życiem? To przecież niemożliwe! Dokładnie to niewykonalne, chyba że zna się kilka trików:

Lewitacja

Magik tajemniczymi gestami sprawia, że jego asystentka razem ze specjalną matą unosi się w powietrzu. Może tak chyba cały dzień! Jak on tego dokonał? Zobaczcie:

Rozczarowani? Myśleliście, że magicy i czarodzieje istnieją naprawdę? Wybaczcie, ale doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie jak poznacie prawdę, jaka by ona nie była. Nie miejcie nam tego za złe.

Zobacz również:

Magik z "Pytania na śniadanie" powtarza sztuczkę z gwoździem!

Słynni jasnowidze i prorocy oraz ich przepowiednie

Zrobił coś niesamowitego! Odwaga czy głupota?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje