Ludzie bywają szaleni. Najdziwniejsze konkursy świata

Chrumkanie, plucie, wyciąganie robaków - to tylko niektóre z nietypowych konkursów, jakie są organizowane w różnych krajach świata. Część z nich ma naprawdę długą tradycję i odbywa się co roku!

Konkurs na najładniejszą brodę i wąsy

Zawodnicy konkurują w 18 kategoriach, od naturalnych stylizacji do tych bardziej szalonych. Konkurs odbywa się co roku w innym mieście. Jest organizowany w USA i Europie od 1990 roku.

Wyścigi w przenoszeniu żon

Reklama

Tego typu wyścigi są popularne w wielu krajach na świecie, a jeden z nich co rok odbywa się w Finlandii. Zabawa polega na tym, żeby poradzić sobie z różnymi konkurencjami bez upuszczenia ukochanej na ziemię.  Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe!

Siłowanie się palcami u nóg

Zawody odbywają się co roku w Anglii. Pierwsze miały miejsce w 1974 roku. Wymyśliło je czterech kolegów siedząc w pubie.

Mistrzostwa w wyciąganiu robaków

Jakie są zasady? Uczestnicy mają za zadanie wyciągnąć z ziemi jak największą liczbę robaków w określonym czasie. Konkurs jest organizowany w Anglii od 1980 roku. Rekord należy do pewnej 10-latki, która wydobyła na powierzchnię 567 robaków...

Konkurs na najlepsze udawanie świni

Takie zawody odbywają się we Francji. Od 6 lat główna nagroda trafia do Noela Jameta, który co roku nie ma sobie równych. Słusznie? Oceńcie sami.

Dowiedz się więcej na temat: konkursy | rekordy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje