Leczy ludzi liżąc im oczy. Odwiedziły ją już tysiące osób!

To wcale nie żart. Pewna starsza kobieta z Bośni i Hercegowiny rzekomo leczy ludzi liżąc im gałki oczne. Brzmi bardzo niesmacznie, ale ponoć działa. O takim przykładzie medycyny niekonwencjonalnej, o ile tak to można w ogóle ująć, jeszcze pewnie nie słyszeliście.

80-letnia Hava Celebic jak sama twierdzi pomogła już około 5 tysiącom osób. Kobieta stała się sławna w swojej okolicy, a ostatnio także na świecie, gdyż jej ślina posiadana rzekomo niezwykłe lecznicze właściwości. Przekonać się mieli o nich ci, którzy pozwolili, by staruszka wylizała im gałki oczne.

Reklama

Choć wszystko wygląda bardzo niesmacznie efekty są ponoć nadzwyczajne i u Havy wciąż pojawiają się nowi pacjenci, którzy za 10 euro pozwalają sobie wylizać oczy. Właśnie taką sumę pobiera od swoich klientów staruszka, zaznaczając jednak przy tym, że biednych i bezrobotnych leczy za darmo.

Przed każdym "zabiegiem" staruszka sterylizuje swoją jamę ustną alkoholem. Następie zbliża się do pacjenta, wkłada mu język do oka i rozpoczyna oczyszczanie oczodołów, z których jest ponoć w stanie wyjąć m.in. opiłki metalu, trociny oraz inne drobnoustroje. Jak wygląda to w praktyce? Zobaczcie sami:

Hava twierdzi, że przejęła swoje umiejętności od innej kobiety o tym samym imieniu, ale sama nie ma póki co zamiaru przekazywać ich dalej. Nikt z jej bliskich nie chce poza tym pozyskać wiedzy na ten temat, gdyż krewni staruszki zgodnie uznają jej działalność za niesmaczną.

Mimo tego w okolicy, w której mieszka 80-latka nie brakuje osób, które wierzą w jej niezwykłe zdolności. Część z nich traktuje je niemal fanatycznie. "Niedawno powiedziano mi, że po mojej śmierci ktoś utnie mi język, żeby móc nim dalej leczyć" - przyznała w jednym z wywiadów Hava.

Co o tym wszystkim sądzicie? Znacie więcej takich niecodziennych sposobów leczenia ludzi? Czekamy na wasze komentarze.

Zobacz również:

Prawie pochowali go żywcem! Obudził się w trakcie pogrzebu!

E-papiersos wybuchł mu w ustach! Stracił przez niego kilka zębów!

Marihuana sposobem na długowieczność? Jej zdaniem tak!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje