Koty wydłużają nasze życie! Jak to robią?

Wszyscy posiadacze kotów, mogą w tym momencie podziękować swoim pupilom. Okazuje się bowiem, że poza dotrzymywaniem nam towarzystwa, koty mogą mieć także bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. W jaki sposób?

Redukują poziom stresu

Prowadzone badania wykazały, że właściciele kotów są mniej podatni na stres. Osoby posiadające psy są na drugim miejscu.

Kocie mruczenie leczy

Reklama

Swoim mruczeniem koty leczą własne rany. Ponadto wydziela ono terapeutyczne wibracje. Kotom pomaga to odbudowywać mięśnie i kości, ale jest także dobre dla człowieka. Podobno może to być pomocne nawet u ludzi cierpiących np. na astmę i ogólnie poprawia ludzkie zdolności do szybszego kurowania się z choroby.

Koty mogą redukować ryzyko zawału o nawet 40 procent

Naukowcy z uniwersytetu w Minnesocie wykazali, że obecność kota w domu może mieć korzystny wpływ na nasze serce. Badania wykazały, że osoby, które nie mają kotów są o 40 procent bardziej podatne na zawał. "Najbardziej sensownym wytłumaczeniem tej zależności może być fakt, że koty wpływają na zmniejszenie stresu, który jednocześnie redukuje ryzyko zachorowań na serce" - informują naukowcy.

Czytaj więcej:

Tak koty okazują miłość. Coś ci to przypomina?

Jak woła się na koty w różnych krajach? Będziesz zaskoczony!

Umierający kot do ostatnich chwil trzymał rękę właściciela

Więcej materiałów o zwierzętach znajdziecie oprócz tego na stronie fisie.pl:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: koty | zdrowie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje