Koniec z żerowaniem na lokatorach? W Anglii chcą powiedzieć temu dość

Przeglądając oferty wynajmu mieszkań pewnie nie raz widzieliście ogłoszenia absurdalnie śmiesznych pokoi za horrendalnie wysokie pieniądze. Wyobraźnia niektórych ogłoszeniodawców bywa naprawdę szokująca. W Anglii postanowiono z tym skończyć.

Niektórzy właściciele mieszkań są w stanie zrobić absolutnie wszystko, by zarobić jak najwięcej pieniędzy na wynajmie posiadanego lokum. W czym się to objawia? Np. w tym, że nie mają oporów w zaoferowaniu komuś do wynajęcia pomieszczenia wielkości spiżarki lub schowka na szczotki i zażyczenia sobie za to całkiem sporej sumki.

Reklama

W Anglii postanowiono zrobić z tym porządek. Planowana reforma w tej kwestii zakłada, że z możliwości wynajmu jako pokój wyłączone zostaną pomieszczenia mniejsze niż 6,5 metra kwadratowego.

Jej wprowadzenie ma sprawić, że małe pokoje o niskim standardzie i wysokich czynszach oraz praktyki upychania jak największej liczby lokatorów kosztem ich komfortu staną się nielegalne i raz na zawsze się skończą.

"Proponowane przez nas regulacje sprawią, że z rynku znikną nieuczciwi właściciele, którzy kosztem lokatorów lekceważą przepisy i wszelkie standardy" - mówi odpowiedzialny za reformę minister Gavin Barwell.

Co o tym myślicie? Taka reforma jest konieczna? Uważacie, że polski rząd także powinien rozważyć wprowadzenie podobnych rozporządzeń. Jak dobrze wiemy, niektóre oferty mieszkań i pokoi w naszym kraju także sprawiają, że człowiek łapie się za głowę. Czekamy na wasze komentarze.

Zobacz również:

Poszukiwała go policja. Ukrył się w...zmywarce do naczyń!

Jej zachowanie na pogrzebie dziadka zszokowało ludzi z całego świata

Szukasz wymarzonej pracy? Sprawdź jak ją dostać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mieszkanie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje