Koniec z Facebookiem w Polsce? Zostanie zablokowany?

Czy polskich użytkowników Facebooka czeka los mieszkańców Chin i Korei Północnej? Choć brzmi to jak kiepski żart, urzędnicy sprawdzają czy popularny portal nie łamie aby polskiego prawa i czy nie okaże się przez to nielegalny.

Zgodnie z informacjami portalu money.pl, nad polskim Facebookiem zawisły czarne chmury. Sprawa jest na tyle poważne, że w grę wchodzi nawet zablokowanie go w naszym kraju. Wszystko przez oferowane na portalu gry hazardowe. Znowelizowana jakiś czas temu ustawa hazardowa może być podstawą prawną do pozbawienia Polaków dostępu do popularnego serwisu, z którego w naszym kraju korzysta ponad 20 milionów osób.

Na mocy przepisów nowej ustawy powstał rejestr stron, na których oferowane są gry hazardowe. Znajdują się tam takie witryny, które umożliwiają uprawianie hazardu bez wymaganych koncesji, zezwoleń lub zgłoszenia. Kiedy dana strona internetowa trafi do rejestru, automatycznie jest blokowana. To samo może czekać Facebooka, który trafił pod lupę urzędników.

Reklama

Co z tego wszystkiego wyniknie ciężko póki co powiedzieć. Miejmy nadzieję, że nic poważnego i że nikt nie zabierze nam fejsa. Ciężko byłoby wyobrazić sobie bez niego życie, gdyż okazuje się przydatny w naprawdę wielu sytuacjach. Artykuł portalu money.pl, o którym wspomnieliśmy znajdziecie tutaj.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | Polska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje