Koncert Behemotha w Poznaniu. PiS oberwał od fanów zespołu [wideo +18]

Przy okazji ostatniego koncertu zespołu Behemoth, który odbył się w Poznaniu nie obeszło się bez kontrowersji. Lider formacji Adam "Nergal" Darski odniósł się przed występem do prób odwołania imprezy z udziałem jego zespołu, na co jego fani odpowiedzieli hasłami w kierunku PiS-u. Delikatnie mówiąc były one nieco obraźliwe.

To, czy koncert zespołu Behemoth w Poznaniu w ogóle się odbędzie rozstrzygało się do ostatniej chwili. Odwołać chciał go m.in. wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman, argumentując to tym, że zespół znieważa polskie symbole narodowe. Decyzją prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka impreza ostatecznie doszła jednak do skutku.

Reklama

Nim formacja Adama Darskiego rozpoczęła koncert, popularny "Nergal" odniósł się do całego zamieszania informując swoich fanów, że ktoś do ostatniej chwili próbował odwołać imprezę, nasyłając na organizatorów i członków Behemotha rozmaite służby. Części publiczności bardzo się to nie spodobało i zaczęła ona skandować wulgarne hasła w stronę PiS-u.

Fragment koncertu, o którym mowa umieścił na YouTubie jeden z jego uczestników. Uwaga - w materiale pojawiają się niecenzuralne słowa.

"Dzisiaj zabronili nam używać ognia (...) ale jest jeden płomień, który się nazywa wolność i który jest tutaj i którego nikt ku**a nie może nam zabrać i to jest piękne (...) Maszerujcie do przodu, z podniesionymi głowami, bądźcie silni, bądźcie zdrowi i niech tak pozostanie" - powiedział lider Behemotha do zgromadzonych w Poznaniu fanów. Jego słowa spotkały się z dużym entuzjazmem z ich strony.

Koncert zespołu Behemoth w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się w ramach trasy koncertowej "Rzeczpospolita niewierna". Za jego odwołaniem oprócz wojewody opowiedziały się także m.in. takie organizacje jak Związek Patriotów "Wierni Polsce" oraz katolicka "Krucjata różańcowa", zdaniem których zespół w swojej twórczości nie tylko jawnie profanuje symbole narodowe, ale także religijne.

Jakie jest wasze zdanie w tej kwestii? Zgadzacie się z decyzją prezydenta Poznania i ze słowami Adama Darskiego czy raczej koncert powinien był zostać odwołany? Jak odebraliście słowa części fanów w kierunku PiS-u? Czekamy na wasze komentarze.

Zobacz również:

Trump w śmiesznym duecie z Clinton. Wideo z ich udziałem podbija sieć!

Te piosenki uzależniają najmocniej. Naukowcy stworzyli niezwykłą listę

"Przez Tę Hondę Zieloną" - nowa wersja przeboju zespołu Akcent

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: muzyka | wideo

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje