Klapki, pantofelki, sandały - w takich butach niektórzy chodzą po górach

W górach nie ma miejsca na żarty - ci, którzy spędzili na szlakach dziesiątki godzin wiedzą o tym doskonale. Inaczej jest jednak w przypadku turystów, którzy wypuszczają się na wycieczki sporadycznie. Ich bezmyślność doskonale podsumowują poniższe zdjęcia.

Autorem zdjęć z tej galerii jest Bartłomiej Jurecki, który w czasie długiego sierpniowego weekendu przez trzy godziny fotografował osoby wchodzące i schodzące z tatrzańskich szlaków.

Reklama

Zdjęcia Bartłomieja Jureckiego są o tyle nietypowe, że zobaczyć można na nich jedynie obuwie turystów. Buty nie są jednak takie, jakie powinny mieć na sobie ci, którzy decydują się na wyjście w góry.

Zobaczcie zresztą sami, w czym niektórzy potrafią wybrać się na szlak. Dla wielu z was widok ten nie będzie pewnie zaskoczeniem, ale naszym zdaniem problem ten zdecydowanie trzeba nagłośnić.

Fotografie te doskonale bowiem udowadniają, że wielu ludzi wciąż nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw, jakie wiążą się z chodzeniem po górach i zupełnie ignorują oni jakże istotną kwestie odpowiedniego obuwia, w jakim należy poruszać się po szlakach.

Jak zaznaczył w poście na swoim Facebooku Bartłomiej Jurecki zdecydowana większość osób była odpowiednio przygotowana do wyjścia w góry. Mimo wszystko udało mu się wyłapać kilka szokujących przypadków, takich jak te powyżej. Klapki, pantofelki i sandały w górach? Tak, ale tylko na Krupówkach, a nie na szlaku.

Więcej zdjęć Bartłomieja Jureckiego, które wykonał on w ramach swojej nietypowej sesji znajdziecie na jego Facebooku oraz w artykule "Tygodnika Podhalańskiego" na ten temat, znajdującym się pod tym linkiem.

Zobacz również:

Bezmyślni turyści prawie zamęczyli małego rekina!

Sprawdź, jak należy pomóc tonącemu

DramatyHani - internauci kpią z wpadki Hanny Lis

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: góry | turyści | fotografia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje