Kiddle – wyszukiwarka Google dla dzieci

Google wydało specjalną wersję wyszukiwarki internetowej dla dzieci. Dzięki Kiddle możesz mieć pewność, że twoje dziecko nie trafi w sieci na nieprzyzwoite strony.

Wyszukiwarka filtruje treści tak, aby były dostosowane do nieletnich użytkowników. Ma sprawić, że dzieciaki nie będą trafiały w internecie na nieodpowiednie dla nich treści. Rodzice niestety nie są w stanie w stu procentach kontrolować tego sami.

Reklama

Wyszukiwarka technicznie nie różni się niczym od podstawowej wersji. Zamiast napisu „Google” widnieje tylko duże „Kiddle”. Grafika w tle jest także bardziej przyjazna dzieciakom. 

Praca przeglądarki polega na tym, że najpierw pojawiają się w niej treści dostosowane typowo pod nieletnich. Linki nastawione bardziej na dorosłych użytkowników pojawiają się później i są odpowiednio filtrowane.

Kiedy w wyszukiwarkę wpiszesz jakieś nieodpowiednie hasło, w wynikach wyświetlania pojawia się robot, który informuje, że użyłeś złych słów. Dziecko nie otrzyma wtedy żadnych rezultatów wyszukiwania. 

Na razie Kiddle występuje tylko w wersji angielskiej. Jeśli dobrze przyjmie się za granicą, wkrótce pewnie pojawi się także w Polsce. Czy nowy produkt firmy Google w stu procentach ochroni dziecko przed nieodpowiednimi treściami w internecie? Takiej pewności nie można mieć nigdy, ale wyszukiwarka Kiddle może okazać się dla rodziców bardzo pomocna. Spróbować zawsze warto.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dzieci | Google | internet

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje