Kibic Arsenalu Londyn oddał nerkę fanowi Tottenhamu

Ta historia prosto z Wielkiej Brytanii udowadnia, że gdy w grę wchodzi życie i zdrowie drugiego człowieka, kibicowskie sympatie oraz antypatie powinny zejść na dalszy plan. Przeczytajcie ją koniecznie!

Życie Tima Reida, kibica Tottenhamu Hotspur, jakiś czas temu znalazło się w poważnym niebezpieczeństwie. Do jego ocalenia konieczny był przeszczep nerki. Gdy o wszystkim dowiedział się znajomy Tima, Dany Reid (zbieżność nazwisk jest prawdopodobnie przypadkowa), prywatnie fan Arsenalu, bez zastanowienia postanowił on oddać mu swoją nerkę. Tim, już po udanej operacji, podzielił się tą historią na swoim Facebooku.

Reklama

"Brak mi słów by opisać to co ten gość zrobił dla mnie i mojej rodziny. Dał mi drugą szansę na życie, ryzykując przy tym swoim i bez wahania oddając mi swoją nerkę. Jesteś prawdziwym bohaterem i wszyscy powinni wiedzieć, jaką wykazałeś się odwagą" - napisał na swoim Facebooku Tim, dołączając do tego zdjęcie, na którym ubrany w koszulkę Tottenhamu trzyma się za rękę z ubranym w koszulkę Arsenalu Danym.

W poście nie mogło oczywiście zabraknąć drobnej uszczypliwości w kierunku odwiecznego rywala. "Mimo, że jesteś brudnym Kanonierem jestem dumny, że mogę nazywać cię moim najlepszym kumplem. Odpoczywaj bracie, jestem tuż za tobą! - zakończył swój wpis Tom.

Kibice Arsenalu i Tottenhamu delikatnie mówiąc nie za bardzo za sobą przepadają. Konflikt między drużynami liczy już sobie blisko 130 lat. W przeszłości przy okazji meczów obu drużyn nie raz dawali oni temu wyraz:

Powyższa historia porusza w związku z tym szczególnie udowadniając, że życie i zdrowie człowieka jest najwyższym dobrem, które powinno się szanować zawsze i wszędzie, bez względu na okoliczności i sportowe sympatie. Rywalizacja? Tak, ale tylko na boisku i tylko między zawodnikami. Tej poza stadionem, gdy w ruch idą pięści, trzeba powiedzieć zdecydowane nie.

Zobacz również:

Akcja rodem z GTA na jednej z rosyjskich ulic!

Boisz się muzułmanów? Weź Islamophobin!

Mistrzowie tatuażu w akcji - ich dzieła bawią do łez!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sport | historie z życia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje