Kariera bez wykształcenia? On dowodzi, że to możliwe

Ucz się, ucz, bo nauka to potęgi klucz? Okazuje się, że często ta stara życiowa prawda kompletnie nie ma racji bytu i wykształcenie wcale nie jest konieczne do zrobienia oszałamiającej kariery. Najlepszym tego przykładem jest Bartłomiej Misiewicz, 26-letni rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej, który jak się niedawno okazało nie ukończył jeszcze żadnych studiów.

O Bartłomieju Misiewiczu zrobiło się głośno, gdy Antoni Macierewicz ku ogromnemu zaskoczeniu przedstawicieli środowisk wojskowych oraz części opinii publicznej postanowił wręczyć mu Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju. Było ono tym większe, że nikt z otoczenia szefa MON nie sprecyzował, czym konkretnie wyróżnił się 26-latek.

Reklama

Osiągnięcia pana Misiewicza owiane są tajemnicą. Ze strony na jego temat na Wikipedii (która przez jakiś czas była nieaktywna) oraz ze strzępków informacji w sieci wiadomo jedynie, że od kilku lat działa on w różnych strukturach Prawa i Sprawiedliwości, pracował kiedyś kilka miesięcy w aptece w podwarszawskich Łomiankach i nie ma wykształcenia wyższego, jako że nie ukończył jeszcze studiów licencjackich.

Brak licencjatu nie przeszkodził jednak Bartłomiejowi Misiewiczowi w objęciu stanowiska rzecznika MON oraz powołaniu go w skład rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej jako bezpośredniego reprezentanta Antoniego Macierewicza. Co o tym zadecydowało? Zgodnie z tym co powiedział szef MON kluczowe były takie przymioty pana Misiewicza jak lojalność, chęć współpracy, kompetencje i decyzyjność.

Nie wiemy jak dla was, ale dla nas brzmi to wszystko trochę mało przekonująco i pachnie po prostu przyznaniem stanowiska po znajomości, z czym PiS miał podobno walczyć. Człowiek bez choćby licencjatu piastujący tak wysokie stanowiska? Z całym szacunkiem dla osoby pana Bartłomieja Misiewicza, ale nie wygląda to najlepiej.

Zobacz również:

Memy po premierze filmu "Smoleńsk"

Legia Warszawa handluje trawą! To nie żart!

Jadąc autem korzystasz z telefonu? Ta historia sprawi, że przestaniesz to robić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: polityka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje