Jedz lody na śniadanie. Staniesz się mądrzejszy!

Pewien profesor z Tokio właśnie odkrył coś co ucieszy wszystkich łasuchów! Lody bardzo pozytywnie wpływają na myślenie, a jedzenie ich na śniadanie sprawia, że ludzie stają się mądrzejsi.

Każdy z nas wie, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia i powinno być ono zdrowe, pożywne oraz pełnowartościowe, gdyż dzięki niemu ładujemy energię na cały dzień. Profesor Yoshihiko Koga z Tokio dokonał pewnego ciekawego odkrycia w tym temacie.

Reklama

Naukowiec udowodnił, że ludzie powinni na śniadanie jeść lody, gdyż ten zimny deser sprawia, że osoby te mają krótszy czas reakcji przez co mogą pracować bardziej produktywnie.


Japończyk zaczął od eksperymentu na sobie i przez kilka dni jadł na śniadanie trzy łyżki lodów, a potem wykonywał ćwiczenia umysłowe na komputerze. Następnie powtórzył swoje badania na dwóch grupach ludzi. Okazało się, że osoby, które spożywały na śniadanie lody reagowały znacznie szybciej niż te, które nie jadły nic albo piły szklankę zimnej wody.

Analiza badań wykazała, że po zjedzeniu lodów zwiększa się wzrost aktywności fal alfa, które są odpowiedzialne m.in. za koncentrację. Oznacza to, że wszyscy pracownicy umysłowi od teraz powinni na śniadanie jeść lody tak, aby ich praca była szybsza i bardziej wydajna. Co wy na to? Przechodzicie na lodową dietę?

Zobacz również:

Radioaktywne produkty i przedmioty, które znajdziesz w swoim domu

Naukowcy nie mają wątpliwości. Czekolada poprawia inteligencję!

Afrykańczycy próbują polskiej kuchni. Ich reakcje? Musisz to zobaczyć!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki | zdrowie | nauka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje