ISIS daje milion za jej głowę. Ma 23 lata i zawodowo zabija dżihadystów

Joanna Palani zdecydowanie nie jest zwyczajną 23-latką. Dziewczyna stała się tak znana z zabijania dżihadystów, że ISIS oferuje już milion dolarów za jej głowę. To jednak niestety nie koniec kłopotów tej dziewczyny, która dla wielu jest prawdziwym bohaterem.

Joanna Palani to mieszkająca w Danii studentka politologii, iracko-kurdyjskiego pochodzenia. Mimo tego, że Joanna ma raptem 23 lata to przeżyła już więcej niż większość ludzi przez całe swoje życie.

Reklama

Dziewczyna urodziła się w obozie dla uchodźców, a już w wieku 10 lat po raz pierwszy w życiu strzelała z broni palnej. Dwa lata temu Joanna postanowiła rzucić studia w Dani i udała się do Syrii, dokąd jak sama mówi pojechała dlatego, żeby "walczyć o prawa kobiet, o demokrację i dla europejskich wartości, których nauczyła się jak Dunka."

23-latka ma na swoim koncie m.in. wyzwolenie dziewcząt, które były niewolnicami seksualnymi. Do tego szacuje się, że zabiła ona już około 100 dżihadystów. Z tego powodu teraz musi żyć w ciągłym strachu, bo za jej śmierć ISIS jest skłonne zapłacić aż milion dolarów.

To niestety jednak nie koniec problemów dziewczyny, gdyż ma je ona również w Danii. Mimo tego, że Joanna pojechała walczyć w obronie ludzi, w Danii przez tamtejszy wymiar sprawiedliwości jest traktowana gorzej niż terrorystka.

Najpierw wylądowała na 3 miesiące w więzieniu, później rząd zabrał jej paszport, a kiedy próbowała wrócić na front bez dokumentów została deportowana. Teraz grozi jej kilka lat więzienia. Dla wielu ludzi jest jednak bohaterem, w związku z czym na pewno nie zostanie z tym wszystkim sama.

Zobacz również:

Kurdyjska snajperka cudem uniknęła śmierci - jej reakcja podbiła sieć!

Tym strzałem pobił rekord. Kula leciała aż 10 sekund!

ISIS wyznaczyło cenę za jego głowę. Ten Polak mocno ich rozwścieczył!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki | historie z życia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje