Holandia: Polacy pomogli uratować rodzinę uwięzioną w samochodzie

Pijak, oszust i złodziej - stereotyp Polaka za granicą jest nam wszystkim bardzo dobrze znany. Doskonale wiemy też, że często takie uproszczenie jest mocno krzywdzące, bo Polacy to w znacznym stopniu życzliwy, pracowity i pomocny naród. Ostatnio mogliśmy się o tym przekonać za sprawą kilku naszych rodaków, którzy pomogli uratować w Holandii rodzinę uwięzioną w samochodzie.

Do zdarzenia z udziałem trzech Polaków doszło w okolicach miejscowości Bovenkarspel. Auto jadącej tamtędy rodziny wskutek wypadku wpadło do pobliskiego kanału. W tonącym pojeździe znajdował się mężczyzna oraz dwójka jego dzieci.

Reklama

Anonimowi Polacy widząc co się dzieje (samochód tonął kołami do góry) natychmiast ruszyli rodzinie na pomoc. Najpierw próbowali jakoś obrócić pojazd, ale gdy im się to nie udało zaczęli pomagać ojcu dzieci przytrzymać je na powierzchni wody. Wytrwali tak wspólnie do czasu przyjazdu straży pożarnej, do momentu, gdy funkcjonariusze wyswobodzili całą trójkę rozbijając szybę samochodu.

Wyziębioną rodzinę przewieziono następnie do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowca drugiego pojazdu, który uczestniczył w wypadku doznał natomiast urazu szyi.

Zobacz również:

Dzielny 2-latek ratuje swojego brata bliźniaka! - wideo

Najstarszy człowiek na świecie? 100 lat ma już dawno za sobą

Prawie go zagłodzono. Przeżył i zmienił się nie do poznania

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: historie z życia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje