"Gdzie leży Wielki Mur Chiński?" Znasz odpowiedź?

Odpowiedź na pytanie "gdzie jest Wielki Mur Chiński?", stanowiła nie lada wyzwanie dla uczestniczki tureckich edycji "Milionerów". Z "kłopotliwym" zagadnieniem nie poradziła sobie również publiczność.

26-letnia Su Ayahan bezproblemowo przeszła przez pierwsze trzy pytaniami, za to prawdziwą zmorą było ustalenie położenia Wielkiego Muru Chińskiego: Chiny, Indie, Korea Południowa, czy Japonia?

Reklama

Kobieta najpierw poprosiła o pomoc publiczność. Jej rodacy nie wykazali się jednak specjalną wiedzą geograficzną. Na prawidłową odpowiedź postawiło jedynie 51 procent osób zgromadzonych w studio. Ayahan zamiast im zaufać, postawiła na kolejne koło ratunkowe.

Strzałem w dziesiątkę okazał się "telefon do przyjaciela". Kolega Ayahan bez większego namysłu wskazał jej prawidłową odpowiedź, dzięki czemu kobieta mogła usłyszeć kolejne pytanie. Na nim poległa i opuściła program bez minimalnej kwoty gwarantowanej.

Nagranie z Su stało się hitem internetu, ale co ważniejsze wzbudziło wątpliwości o stan wiedzy mieszkańców kraju. Ahmet Hakan, dziennikarz piszący dla "Hurriyet", przyznał, że poziom ignorancji jest tak duży, że sprawy nie uratują nawet reformy nowego ministra.

Ta historia tylko potwierdza, że czasem najprostsze pytania bywają najtrudniejsze.

INTERIA.PL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje